Tanie mieszkanie – jak ich szukać?

Obecnie ceny nieruchomości kształtują się na bardzo wysokich poziomach i to zarówno, gdy mowa o nieruchomościach mieszkalnych jak i działkach budowlanych. Zawsze jednak można trafić na okazję, kiedy to uda się znaleźć tanie mieszkania znacznie szybciej aniżeli powszechnie jest to spotykane. Nie uda się tego osiągnąć, gdy bazuje się jedynie na jednej metodzie poszukiwań, chociażby biurze obrotu nieruchomościami.

Reklama

mieszkaniaDzieje się tak przez marże, jakie na tanie mieszkania narzuca biuro obrotu nieruchomościami na wystawiane przez siebie nieruchomości. Dotyczy to wszystkich, które znajdują się w jego ofercie a więc również działek jak i domów wystawionych na sprzedaż. Znacznie lepszym wyjściem z tej sytuacji jest oparcie poszukiwań o prasę regionalną, gdzie zainteresowany zakupem będzie mógł przyjrzeć się nieruchomości na zdjęciu ale też uzyskać dane kontaktowe do sprzedającego. Analogiczna sytuacja ma miejsce, gdy poszukuje się mieszkań w Internecie. W tym przypadku można jeszcze lepiej zapoznać się z interesującymi ofertami, do każdej z nich dołączona jest nie jedna a kilka fotografii, które dadzą zainteresowanemu kupnem jeszcze więcej pewności co do tego, że pokazane na zdjęciach mieszkania faktycznie wyglądają na takie, jakie są w rzeczywistości.

Ostatnią możliwością jest zakup poprzez uczestnictwo w przetargu publicznym na sprzedaż nieruchomości mieszkalnej. Ta opcja jest w stanie dać kupującemu nawet kilkadziesiąt procent oszczędności aniżeli w przypadkach wymienionych powyżej. Nie ma się jednakże co łudzić, tani koszt może wzrastać w miarę postępów wykonywanego remontu.

Autor: mieszkania w Gdańsku

Stopka autorska: mieszkania w Gdańsku – http://www.eurostyl.info/nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-nowy-horyzont

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz