Tapetowanie ścian – porady

Czy zdecydowałeś już o tym, w jaki sposób położysz tapety w swoim domu? Jeśli wybrałeś rozwiązanie „od góry do dołu”, to musisz poznać kilka sztuczek!

Reklama

tapetaPo pierwsze możesz położyć wybrane tapety ścienne „bez żadnych dodatków”. Po prostu wszystkie rolki tapety przyklejasz do ściany i gotowe! Wcześniej pamiętaj o czynnościach przygotowawczych ( ścianę do tapetowania należy odpowiednio przygotować w innym wypadku „nowa ściana” nie będzie wyglądać estetycznie) i precyzyjnych wymiarach ściany ( rolek może być ewentualnie za dużo…ale to będzie strata dla Twojego portfela!) oraz właściwych typie tapety na ścianę ( nie dla wszystkich pomieszczeń są najtańsze i najbardziej popularne, tapety papierowe).

Druga propozycja to połącznie kilku wzorów tapet. Nie obawiaj się tego wyzwania, bo wyborze wzorów…pomogą Ci najlepsi eksperci. Zajrzeć możesz do gotowych aranżacji albo poprosić o indywidulaną „podpowiedź”! Łącząc ze sobą wzory i kolory tapet możemy zdecydować się na pasek ozdobny, musimy jednak uważać na to, aby nie zepsuł on całego efektu. Najczęściej kładziemy go po to aby „ wprowadzić” nowy wzór, jeśli jednak „źle dopierzemy to przejście”, to nie będziemy zachwyceni efektem.

Trzecia i ostatnia propozycja to połączenie „pierwszej i drugiej” czyli położenie jednej tapety ścienne na całą długość ściany ( jednego wzoru) i wykończenie jej paskiem ozdobnym. Tu także musimy uważać, bo nie chodzi o to aby położyć „jakiś pasek”, tylko aby pasował on do tapety! Nie musimy się ściśle trzymać „norm kolorystycznych”, możemy wykazać się kreatywnością, ale z rozsądkiem, jeśli nie jesteśmy pewni, że „ten zestaw” do siebie pasuje, to zapytajmy o radę specjalistę!

Stopka autorska: tapety ścienne – http://www.tobac.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz