Tarot u wróżki

Tarot jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych na świecie form wróżenia. Wystarczy rozłożyć przed sobą stertę kart, aby wyglądać bardziej wiarygodnie w oczach klienta. Tak naprawdę wróżka z prawdziwego zdarzenia nie będzie potrzebowała tego rodzaju pomocy. Karty tylko sprawiają, że osobie przepowiadającej przyszłość łatwiej jest się skoncentrować. Nic więcej.

Reklama

tarotZ pewnością większość osób będzie zaskoczona słysząc te słowa. Wiele osób sądzi, że to właśnie karty odgrywają tu najważniejszą rolę. Z tego właśnie powodu niemalże codziennie powstaje setki, jeśli nie tysiące bardziej lub mniej opasłych tomów wyjaśniających, w jaki sposób obchodzić się z kartami. Czytając te „dzieła’ i zdając sobie sprawę z ich liczby oraz z tego jak wiele wiedzy jest tam zawartej naturalnie dochodzi do wniosku, że to tarot jest rzeczą najważniejsza w akcie przepowiadania przyszłości. Innymi słowy, chodzi o tom, że sam człowiek staje się jedynie narzędziem starającymi się okiełznać ten tajemniczy przyrząd. Prawda jednak wygląda zgoła inaczej. Same karty owszem, pomagają bardzo, ale w żaden sposób nie można ich uznać za istotę. Jednakże właśnie dlatego że większość nie zdaje sobie z tego sprawy, obserwując występujących w telewizji sławnych tarocistów dochodzimy do wniosku, że tylko osoba uzdolniona i doświadczona będzie w stanie korzystać z kart. Ale abstrahując od często wątpliwej jakości telewizyjnych przekazów, jak wygląda tarot u zwykłej wróżki, takiej jaką możemy spotkać chociażby w cyrkowym namiocie? Gdy tylko pojawimy się w tym pomieszczeniu, spowija nas tajemnicza atmosfera. Najczęściej pokój jest zaciemniony, a jedynym źródłem światła są świece. Często można spotkać się także z kadzidłami, które wydzielają specyficzny zapach, który pełni podobną rolą do rzeczy wcześniej wspomnianej. Jednak te wszystko tak drobne przecież elementy, nie mają nic a nic wspólnego z samą istotą wróżenia. Przepowiadać przyszłość można bez żadnych akcesoriów i bez żadnych pomocy. Nie potrzeba tez do tego specjalnych pomieszczeń i miejsc. Wystarczy posiadać siebie, swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

Tarot nie jest prostą rzeczą. Być może właśnie dlatego wielu osobom wydaje się, że aby go opanować należy posiadać wiele akcesoriów i znajdować się w konkretnym miejscu. Nic bardziej błędnego. Z tego zaś wynika, że tarot taki jaki widzimy u prawie każdej wróżki chociaż może być skuteczny, posiada bardzo dużo całkowicie zbędnych elementów. Niestety chyba po prostu trzeba się z tym liczyć.

Stopka autorska: tarot http://www.reikitarot.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz