Taśmy do zabezpieczania powierzchni przy malowaniu wnętrz

taśma zabezpieczającaDzisiaj już nie malujemy wszystkiego na biało, nastąpiła inwazja kolorów, nie rzadko się zdarza, że chcemy aby w naszym pokoju były fantazyjne wzory czy też różne kolory na każdej ze ścian. Nie wspominając o tym, że chcemy aby krawędzie oddzielające były ostre, pozbawione zacieków.

Nie ma sensu kupować wielu pędzelków i sprawną ręką wytyczać linię prostą czy łuk. Aby łatwo nam szło malowanie musimy użyć taśmy maskującej. Jest to taśma jedno stronnie klejąca, która zabezpiecza powierzchnię przed przypadkowym pomalowaniem, po zakończeniu procesu malowania taśmę się zdejmuje. Jednak aby taśma była przydatna, musi spełniać następujące parametry.

Reklama

1. Powinna mieć klej, który nie przylega na trwale do powierzchni, klej powinien być na tyle silny by nie dopuszczać do tworzenia zacieków pod taśmą, oczywiście taśma powinna dać łatwo się oderwać w określonym czasie, bez pozostawienia śladów zwykle 7 dni.
2. Sama taśma powinna być nie przepuszczalna i odporna na chemikalia zawarte w farbie.

Dobór taśmy maskującej do celów domowych to na pozór prosta sprawa, ale tylko na pozór. Kupując najtańsza taśmę możemy się nie miło rozczarować, kiedy ją zrywając zerwiemy plastry farby albo zrobiły się podcieki. Co to oznacza dla nas, kupujmy dobre taśmy, i dobierajmy je odpowiednio do przeznaczenia. Jeśli planujemy, maskować powierzchnie dłużej niż 7 dni użyjmy specjalnej taśmy maskującej, taśma te nie jest tania, ale producent gwarantuje, że do 5 miesięcy będzie można ją oderwać od powierzchni i nie pozostawi śladu, nie pozostawi zacieków oraz uwaga daje się formować w łuki. Teraz możemy popuścić wodze wyobraźni i malować fantazyjnie nie bojąc się że nam krawędź zacieknie albo nie będzie ostra.

Zabezpieczenie powierzchni przy malowaniu nie dotyczy tylko ścian czy okien, ale również można zabezpieczać w ten sposób powierzchnię samochodu przy lakierowaniu – tak postępują lakiernicy. Taśmę tą można też wykorzystać do mocowania.

Drugą ciekawostką jest taśma która posiada dołączoną folię, tak więc nie musimy już kupować oddzielnie folii i taśmy, mamy wszystko razem. Doskonałe rozwiązanie kiedy zabezpieczamy duże powierzchnie np. okna, podłogę, meble.

Stopka autorska: taśmy maskującej – http://pelks.pl/2-Ta%C5%9Bmy-jednostronne/tesa%C2%AE-4334-Precision-Mask-30mmx50m.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz