Taśmy uszczelniające, ich rodzaje i wykorzystanie

W naszych domach stosujemy różnego rodzaju taśmy. Dość często używane są też taśmy uszczelniające, jednak na rynku jest taki ich wybór, że trudno wybrać najlepszą. Oto więc zestaw podstawowych wiadomości o taśmach uszczelniających, warto się z nimi zapoznać przed udaniem się do sklepu.

Reklama

Przede wszystkim należy wiedzieć, że taśmy takie różnią się znacznie: materiałem, zastosowaniem, szerokością, długością itd. Wśród różnego rodzaju taśm można znaleźć m.in. takie jak: pianka polietylenowa, taśma bitumiczna, pianka poliuretanowa elastyczna, pianka poliuretanowa impregnowana akrylem, pianka PCV, taśma butylowa, mikroguma. Różnią się one m.in. wymiarami, przeznaczeniem i odpornością na poszczególne czynniki, często też szerokością lub grubością. Najczęściej stosuje się kolory: antracytowy, szary, biały oraz czarny. Nim udamy się do sklepu powinniśmy dowiedzieć się czym charakteryzują się odpowiednie rodzaje taśm.

Jeśli mowa o przeznaczeniu taśm, to mogą mieć ona bardzo szerokie zastosowania jednak najczęściej stosuje się je taśmy uszczelniające do zabezpieczania okien, a także powierzchni w naszych domach, które mają częstą styczność z wodą: sanitariatów oraz dachów. Dobrze jest wiedzieć zawczasu do czego mamy zamiar użyć taśmy uszczelniające, w sprzedaży są bowiem dostępne taśmy uniwersalne, jednak do konkretnych prac bardziej przydatne będą takie, które są dedykowane różnego rodzaju powierzchniom. Może nam to znacznie ułatwić pracę i oszczędzić czasu. Zaprojektowano już np. taśmy do brodzików, które świetnie nadają się do uszczelniania umywalek, wanien, kabin prysznicowych, jeśli więc możemy zakupić specjalną taśmę do brodzików, kupowanie uniwersalnej lub nawet takiej, która najlepiej nadają się do uszczelniania okien, mija się z celem.

Warto się także upewnić jakie właściwości taśmy proponuje producent. Jeśli tylko uszczelniające, a nam tylko na takich właściwościach zależy, możemy dokonać zakupy, jednak nie jedna taśma uszczelniająca ma też innego rodzaju właściwości np. akustyczne, dobrze izolują ciepło – jeśli więc np. chcemy zastosować je w przy oknach, warto wybrać taśmę, która nie tylko uchroni nas przed przedostawaniem się wody z zewnątrz, ale także utratą ciepła. Podobnie rzecz ma się w przypadku wyboru taśmy uszczelniające na dach lub poddasze – warto zainwestować w taką, która będzie świetnie izolowała dylatację, a tym samym ociepli nasze pomieszczenie.

Stopka autorska: taśmy uszczelniające – http://tasmauszczelniajaca.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz