Technika diamentowa w budownictwie

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy możliwe jest wykonanie odwiertu w betonie o średnicy dajmy na to 10 cm? Na pierwszy rzut oka wydaje się to co najmniej bardzo trudne do zrobienia. Warto zauważyć, że wykonanie tego typu zadania bardzo ułatwiło by życie wielu ekipom budowlanym podczas prowadzenia dużych inwestycji.

Reklama

Wiercenie w betonie techniką diamentowąCzęsto zamawiane elementy prefabrykowane z betonu nie są w pełni dostosowane do wymagań jakie stawia plac budowy. Jednak zamówienie elementu, który jest unikalny najczęściej wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Tym bardziej jeśli wykonany jest z żelbetu. Na pierwszy rzut oka wiercenie czy jakakolwiek obróbka takiego elementu nie wchodzi w grę. A jednak.

Wraz ze wzrostem wymagań przedsiębiorstw budowlanych oraz różnorakimi inwestycjami budowlanymi szukano techniki, która pomoże wykonywać takie zadania jak wiercenie w betonie czy żelbecie. Dajmy na to betonowe pale z zalanym zbrojeniem, które znajdują się głęboko w ziemi. Odkopanie ich na głębokości 10 czy 20 metrów nie wchodzi w grę. Przecięcie zwykłą piłą tarczową również nie jest łatwym zadaniem. Tu właśnie pojawia się technika diamentowa.

Ostrza czy to wierteł czy tarcz wykonane w technice diamentowej pozwalają bez większych problemów wykonywać otwory w betonie czy ciąć pale wykonane z żelbetu. Dzięki temu koszty oraz czas wykonania wielu inwestycji bardzo się skraca. Już nie trzeba wykonywać elementów betonowych na indywidualne zamówienie. Teraz wystarczy przy pomocy odpowiednich narzędzi obrobić te prefabrykowane, standardowe.

Korzystając z techniki diamentowej warto zastanowić się nad tym czy bardziej opłacalny jest zakup nowego sprzętu czy też może lepiej wynająć odpowiednich pracowników, którzy oprócz z sprzętu posiadają wiedzę i doświadczenie. Takie rozwiązanie wydaje się być bardzo korzystne, tym bardziej w przypadku kiedy ilość prowadzonych inwestycji budowlanych nie jest aż tak duża. Jeśli jednak jesteśmy deweloperem, który stawia na ilość warto wyposażyć swoją ekipę w odpowiedni sprzęt w technice diamentowej tak, aby mogła z niego korzystać na co dzień.

Ciekawym zastosowaniem tej technologii, oprócz usługi wiercenia w betonie jest cięcie betonu piłą linową. Dzięki specjalnej maszynie możliwe jest cięcie betonu przy pomocy specjalnej liny wykonanej w technice diamentowej. Pozwala to znacznie rozszerzyć nasze możliwości. Teraz jedynym ograniczeniem dla powierzchni cięcia jest właśnie długość liny. Ta technologia pozwala na cięcie bardzo dużych elementów wykonanych z betonu. Najlepszym przykładem jest cięcie betonowych mostów. Wykonanie tego przy pomocy ręcznych pił jest zadaniem bardzo karkołomnym. Warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu lub znalezieniem dobrego przedsiębiorstwa, które zadanie takie wykonuje na co dzień.

Stopka autorska: wiercenia w betonie – http://rapatech.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz