Telewizja przemysłowa – zastosowanie i montaż

Telewizja CCTV, ta tajemniczo brzmiąca nazwa to nic innego jak telewizja przemysłowa, czyli popularny monitoring. Styczność z telewizją przemysłową mamy bardzo często, niekiedy nawet o tym nie wiedząc. W monitoring wyposażonych jest większość sklepów, hipermarketów, biur, szpitali czy też szkół.

Reklama

telewizja przemysłowa - kameraTelewizja przemysłowa dotarła również na ulice wielkich miast w celu zapewnienia mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że telewizja przemysłowa będzie działała w prawidłowy sposób, to najlepiej jej montaż zlecić firmie specjalizującej się w tego typu instalacjach. Najczęściej są to firmy wykonujące instalacje elektryczne, montujące systemy alarmowe i oferujące inne urządzenia elektroniczne zapewniające bezpieczeństwo. System telewizji przemysłowej służy głównie do przekazywania obrazu, niekiedy również dźwięku. Zadaniem telewizji przemysłowej jest głównie umożliwienie zdalnego nadzoru nad sytuacją panującą w danym pomieszczeniu. W sklepach na przykład monitoring służy przede wszystkim do wykrywania drobnych kradzieży, których sprzedawca nie jest w stanie na bieżąco wychwycić. Na ulicach monitoring instaluje się, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i móc natychmiast zareagować w sytuacji zagrożenia.

Coraz częściej telewizja przemysłowa montowana jest również w szkołach borykających się z problemem rozprowadzania wśród uczniów narkotyków. Urządzeniem niezbędnym do prawidłowego działania telewizji przemysłowej jest kamera. Jej wybór uzależniony jest od miejsca montażu i przeznaczenia. Kamery przemysłowe mogą być montowane zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Mogą posiadać głowice nieruchome lub obrotowe. Na system telewizji przemysłowej składa się również rejestrator wideo, a także centrum sterowania monitoringiem.

Stopka autorska: telewizja przemysłowa – http://www.intelcontrol.pl/index.php?telewizja-przemyslowa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz