Terapie u psychologa moda, czy niezbędna pomoc

Podejście do chodzenia do psychologa jest różne w zależności od osób, które z niej korzystają. Jedne osoby decydują się na korzystanie z pomocy terapeuty ze względu na faktyczne problemy jakie pojawiają się w ich życiu. Z drugiej strony są osoby, które traktują chodzenie do terapeuty jako swoistego rodzaju przymus towarzyski.

Reklama

psychoterapiaTakie podejście wynika z tego, co możemy obserwować w krajach zachodniej Europy. W nich psychoterapia jest traktowana jako swoistego rodzaju moda. Wiele osób udaje się do terapeuty tylko ze względu na to, że ich znajomi z niej korzystają. Patrząc z takiej perspektywy podejście do terapii w Polsce ma znacznie bardziej zdrowy charakter. W wielu przypadkach w Polsce mamy do czynienia z problemami jakie znacznie rzadziej zdarzają się w krajach bardziej rozwiniętych. Takie problemy dotyczą, choćby przemocy jaka pojawia się w warunkach domowych. Coraz częściej mamy do czynienia z problemami wychowawczymi u osób młodych z jakimi nie jest w stanie radzić sobie szkoła.

W takich przypadkach psychoterapia jest często jedynym sposobem na poradzenie sobie we właściwy sposób z problemami jakie pojawiają się również w życiu prywatnym. Pewnym problemem jaki pojawia się, gdy zamierzamy uczęszczać do terapeuty jest to, że rynek takich osób w Polsce nie jest w odpowiedni sposób kontrolowany. W tym aspekcie w Polsce łatwo jest trafić na osoby, które wykonują ten zawód, lecz nie posiadają do tego odpowiednich uprawnień. Bardzo ważne jest, zanim zdecydujemy się na terapię u jakiejś osoby, by dokładnie sprawdzić na jakiej podstawie wykonuje ona zawód.

Jeśli taka psychoterapia jest prowadzona przez osoby, które nie posiadają żadnej wiedzy terapeutycznej, możemy jedynie stracić nasze pieniądze, gdy na taką terapię się zdecydujemy. W innych przypadkach źle prowadzona i dobrana dla nas terapia jest w stanie przynieść nam więcej szkód, niż korzyści. Wiele osób decyduje się na terapię pod wpływem namów ze strony osób znajomych. W takiej sytuacji możemy mieć nieco więcej pewności, że taka terapia, którą wybraliśmy może być skuteczna.

Stopka autorska: psychoterapia – http://betkowski-psychoterapia.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz