Tizen – nowy system operacyjny dla smartfonów

Kiedy wszyscy myślą, że na naszym rynku nie ma już miejsca na kolejny system operacyjny pojawia się Nokia, Linux oraz Samsung, które mówią, że mają zupełnie nowy pomysł. I mimo, że żaden z nich nie jest obecnie pierwszo ligowym graczem i wygląda to jak zbieranina odpadków, to musimy mieć jedno na uwadze, że w kupie jest siła.

Reklama

smartfonNokia od dłuższego czasu zachowuje się jak dziecko we mgle, przespała najlepszy czas na wypuszczanie dobrych smartphonów i dopiero umowa z Microsoftem wybudziła ją z tego letargu. Linux? To bez wątpienia najlepszy system świata. Wszyscy tak sądzą i powtarzają jak mantrę, nie bez przyczyny bo jednak to prawda, dlaczego więc nie jest on nawet w procencie tak popularny jak np. Windows od Microsoftu? Dobre pytanie, pewnie znaczenie ma tutaj słaba obsługa interfejsu użytkownika, tego samego użytkownika, który coraz rzadziej zaczyna używać mózgu. Ostatnim chłopcem z tej złotej drużyny jest Samsung. Firma radzi sobie ostatnimi czasy coraz lepiej, byłoby dużo lepiej gdyby nie to, że Apple nie daje im odetchnąć ani na chwilę, podsyłając co chwilę wezwania do sądu w sprawie łamania prawa patentowego.

I to właśnie ta trójka, trochę zapomnianych, trochę niekochanych przez społeczeństwo ludzi chce stworzyć system o nazwie Tizen, który ma zdobyć serca ludzi na całym świecie.  Czy mają szanse? Jak najbardziej. Z pierwszych informacji do jakich udało się dotrzeć wynika, że system  Tizen, będzie połączony z MeeGo i Maemo do spółki z Bada Os. Jak widać, firmy te chcą połączyć swoje bronie, aby wybrać z nich najlepsze właściwości i włożyć to w zupełnie nowy system. Jeśli chodzi o funkcjonalność oraz samą ideę systemu, powinniśmy być spokojni, gdyż Linux radzi sobie w takich momentach doskonale, więc co może być jego piętą Achillesową? Wygląd. To właśnie ten czynnik, na który coraz więcej osób zwraca uwagę i wymaga od firm, aby także dorobiły. Android mimo świetnej funkcjonalności, nie grzeszy urodą, przez co traci wielu użytkowników na rzecz Windows Phone i Apple. Z tego powodu Google zaczyna skupiać się coraz mocniej na stylistyce i wyglądzie. Jeśli Tizen pójdzie tą drogą, to stworzy coś lepszego niż Android i ładniejszego jak OS Microsoftu i jabłuszka. Takie rozwiązanie wróży spory sukces i ma szanse zaistnieć w historii mobilnych systemów operacyjnych na dłużej.

Stopka autorska: Tizen – http://ostizen.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz