Dobór koloru tkanin w roletach okiennych

Tkanina rolety to wybór trudny ale istotny. Po pierwsze zawsze należy zadać sobie pytanie jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy chcemy osłonić się przed słońcem, czy chcemy odseparować się od sąsiadów, czy chcemy swobodnie pracować przy komputerze a może pragniemy mieć w domu salę kinową?

Reklama

Oczywiście, zawsze możliwy jest kompromis i znalezienie złotego środka, ale musimy pamiętać o tym, że to nie rozwiąże naszych wszystkich problemów i nie zaspokoi wszystkich potrzeb. Zacznijmy od osłony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Po pierwsze, ustalmy po której stronie świata znajdują się nasze okna. Jeżeli jest to strona mocno nasłoneczniona, południowa lub zachodnia, to oznacza, że możemy sobie zafundować dowolny, intensywny kolor, ponieważ i tak pod wpływem słońca straci na intensywności.rolety okienne Doskonale sprawdzają się w tej roli wszelakie brązy, od czekoladowego, poprzez, piwny, imbirowy, aż po kawę z mlekiem. Wizualnie ochłodzą nas intensywna, butelkowa zieleń oraz kolor granatowy w odcieniu morskiej otchłani. Z żółci proponuję swoim klientom kolor dojrzałego banana lub melona. Z pomarańczy – pudrową pomarańczę, jesienną marchewkę. Z czerwieni dobrze wyglądają kolory takie jak buraczkowy, ceglasty i klasyczne czerwone wino. Dla okien po stronie północnej, proponuję kolory wiosenne, żywe, radosne: cytrynę, zielony groszek, róż, malinę.

Jeżeli słońce nie jest naszym wrogiem, a chcemy odseparować się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, proponuję montaż rolet z tkaniną jasną, o stopniu zaciemnienia nie większym niż 50 %. Od razu zastrzegam, że kolory jasne to nie tylko beże i ecru. Proponuję różne odcienie szarości – do wnętrz surowych oraz intensywnie kolorowych, np. czerwonych lub fioletowych ścian. Do ścian pomarańczowych będą pasowały rolety z tkaniną w kolorze wanilii. Ściany jasne możemy rozweselić pudrowym różem lub roletą w kolorze liliowego fioletu.

Do pracowni komputerowej zachęcam zamontować  rolety z tkaniną w kolorze niebieskim, błękitnym, miętowym. Do domowej sali kinowej należy zakupić rolety podgumowane, które pozwolą na zaciemnienie pomieszczenia w 100 %. Niestety, takie rolety mają swoją wadę. Niektórzy użytkownicy skarżą się na nieprzyjemny zapach gumy podczas upalnych, słonecznych dni. Wiadomo, że takie odczucia są bardzo subiektywne, jednakże trzeba być tego świadomym jeszcze przed zakupem tego typu rolet.

Stopka autorska: rolety – http://www.sabatek.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz