Tooway – zalety satelitarnego internetu

Dzisiejszy tekst poświęcony jest usłudze jaką jest internet satelitarny w postaci bezprzewodowego połączenia satelitarnego. Niewiele ludzi wie, że istnieje więcej form połączenia z siecią internetową niż tylko te przewodowe bądź mobilne. Konkurencja, która reklamuje się w mediach przedstawia tą najbardziej popularną ofertę połączenia z siecią internetową.

Reklama

internet satelitarnyInternet satelitarny zwany też tooway jest absolutną alternatywą dla rozwiązań, z którymi na codzień mamy do czynienia. Ogrom różnic, które charakteryzją tooway przedstawię w dalszej części artykułu. Podstawowa różnica pomiędzy internetem naziemnym, a szerokopasmowym typu tooway to przede wszystkim jego niezawodność. Cały pomysł opiera się na tym aby połączyć swojego PC z anteną satelitarną o średnicy minimum 72cm, ta z kolei łączy się z satelitą, która przesyła sygnał nam. Takiego typu rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej niezawodne o czym świadczą przedsiębiorstwa korzystające z internetu satelitarnego. Prędkość jaką oferuje tooway to 3,6mb/s. Jest to łączę absolutnie niezawodne, mamy zatem pewność, że z przyczyn natury technicznej połączecznie nie zostanie zerwane.

Kolejna kwestia – do kogo skierowana jest oferta? Zazwyczaj z tego rodzaju połączenia korzystają małe firmy, którym zależy na stałym i co ważne niezawodnym połączeniu internetowym. Głównie są to przedsiębiorstwa z branży informatycznej, gdzie połączenie z serwerem często musi być nieprzerwane przez długi czas. Oferta przedsiębiorstw, które oferują tooway skierowana jest również dla klientów indywidualnych. Tutaj jednak korzysta z tego mniejsze grono klientów głównie ze względu na bardzo mało rozpowszchenioną informację o dostępie do połączenia satelitarnego.

Te wszystkie cechy sprawiają, że internet satelitarny staje się aktualnie najbardziej konkurencyjnym dostępem do internetu szerokopasmowego w Polsce. Każdy komu zależy na stabilności swojego łącza nie powinien się nawet zastanawiać nad wyborem – jest on prosty. Za kilka lat nikt nie będzie pamiętać o dostępie do sieci, który aktualnie 99% ludzi posiada.

Stopka autorska: Internet satelitarny – http://www.satelitarny.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz