Transporter dla psa i kota – jak przewozić zwierzęta?

W ostatnich latach bardzo często miały miejsce widowiskowe, choć nie zawsze zgodne z prawem, akcje ekologów oraz obrońców praw zwierząt, których celem było przede wszystkim zwiększenie jakości i komfortu życia czworonożnych przyjaciół człowieka. Jednym z założeń takich akcji pozostaje wciąż wygoda i bezpieczeństwo zwierząt w czasie podróży samolotem lub samochodem, w czasie których są narażone na stres oraz bezpośrednie uszkodzenie ciała.

Reklama

Tego drugiego niebezpieczeństwa można uniknąć w bardzo prosty sposób – kupując specjalny transporter dla psa, kota, gada lub każdego innego zwierzaka. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzęta także odczuwają różnego rodzaju zewnętrzne bodźce, przez co nie zawsze ich podróż będzie przebiegała spokojnie i komfortowo. Aby im ją ułatwić, można zakupić dodatkowe zabawki dla zwierząt lub postarać się, aby wybrany transporter był wyjątkowo wygodny – nie może być więc za mały, ale też niezbyt obszerny, aby zwierzę w czasie ewentualnych turbulencji mogło bez problemu zachować równowagę.

transporter dla psa GulliverOczywiście nie każda podróż wiąże się z ogromnym stresem, jaki przeżywa nasz pupil. Niektóre zwierzęta wręcz uwielbiają długie podróże lotnicze, jazdę samochodem czy pociągiem. Nie ma przy tym zasady dotyczących konkretnych ras, które normowałyby te zachowania: jeden owczarek niemiecki może bez problemu znieść nawet najdłuższy lot w luku transportowym, inny będzie odczuwał ogromny stres, pojawią się wymioty czy inne zaburzenia. Dlatego przed wyjazdem warto odwiedzić internetowy sklep dla zwierząt, w którym znajdziemy wiele przydatnych i pomocnych akcesoriów ułatwiających zwierzakom podróże.

Możemy też profilaktycznie wybrać się do weterynarza i zasięgnąć porady dotyczącej zachowania naszego zwierzaka podczas lotu czy jazdy samochodem oraz poprosić o wskazówki, jak należy się zachować w sytuacji, gdy pies lub kot będzie tą podróż znosił wyjątkowo źle. Nie wolno się jednak martwić na zapas – zwierzęta bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych miejsc i sytuacji, dlatego w ogromnej części przypadków nawet kilkugodzinny lot samolotem nie powinien sprawić im (i nam również) większego problemu.

Stopka autorska: transporter dla psa – http://www.zoologiczny.sklep.pl/Transportery__28_106

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz