Trwale pozbądź się owłosienia na ciele!

Depilacja to zabieg stosowany od bardzo dawna. Pionierami w tej czynności są kobiety, albowiem to one – płeć piękna i słabsza chciały wyglądać nieskazitelnie. W związku z tym na przestrzeni setek lat, starano się stworzyć najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia, która pozwoliłaby uzyskać bardzo długi efekt przy jednoczesnym braku jakichkolwiek skutków ubocznych. Dlatego też w dzisiejszym świecie kobiety mają do dyspozycji kilka rodzajów depilacji i w zależności od rodzaju skóry i typu owłosienia mogą wybrać te, która pozwalają im uzyskać efekt gładkiej skóry.

Reklama

depilacjaDo najskuteczniejszych i przede wszystkim dających efekt do końca życia należy depilacja laserowa. Jest to zdecydowanie nowa metoda stosowana od kilku lat, natomiast z uwagi na trwałe usuwanie owłosienia zyskała sobie dużą ilość zwolenników na całym świecie.

W zależności od rodzaju i koloru owłosienia i skóry, uzyskujemy lepsze bądź słabsze efekty, jednakże są one trwałe. Za pomocą wiązki lasera można bezpowrotnie spalić macierz włosa, która odpowiada za odbudowę cebulki włosowej. Na rynku można spotkać kilkanaście różnych urządzeń stosowanych w zabiegu depilacji laserowej.

Jednak bezsprzecznym liderem jest Light Sheer amerykańskiego producenta urządzeń medycznych Lumenis. Efekty tego urządzenia są bezkonkurencyjne. Jeśli więc zależy Ci na skutecznej depilacji laserowej, warto skorzystać z zabiegu kosmetycznego w salonie dysponującym ten oto sprzęt.

Depilowanie woskiem

Kolejny rodzaj depilacji to depilacja woskiem. Może ją stosować bez przeszkód każda kobieta i każdy mężczyzna. Za jej pośrednictwem usuwamy owłosienie z wybranych partii ciała wraz z cebulkami. Dzięki temu, iż cebulki ulegają uszkodzeniu, to czas potrzebny do ich odbudowy oraz wzrostu włosa jest kilkukrotnie dłuższy niż przy tradycyjnym goleniu maszynką.

I właśnie dlatego zaraz po depilacji laserowej, depilacja woskiem należy do jednych z najczęściej stosowanych metod. Sam zabieg jest banalnie prosty – nie potrzebujemy tutaj żadnych drogich urządzeń. Wystarczy podgrzewacz do wosku, wosk, oraz plastry. Niektóre osoby podgrzewają wosk w gorącej wodzie, co pozwoli nam zaoszczędzić na podgrzewaczu, natomiast sam zabieg nieco się wydłuży.

Maszynki do golenia

Ostatnia forma depilacji to depilacja przy użyciu maszynki do golenia. Niestety nie jest ona przeznaczona dla wszystkich. W zależności od rodzaju skóry i włosa, ta metoda może przynieść nam więcej problemów niż pożytku. W czym tkwi problem? We wrastających włoskach! To one niestety przysparzają nam jedyny kłopot. Kilka dni po depilacji zaczynają pojawiać się delikatne krostki. Mimo iż delikatne, to ból z tym związany jest wyjątkowo dokuczliwy. Próbując się go pozbyć najlepszym rozwiązaniem jest wyciągnąć za pomocą igły wrośnięte owłosienie, jednakże to prowadzi do powstawania niewielkich blizn. Ponadto efekt gładkiej skóry utrzymujący się do maksymalnie jednego tygodnia nie przekonuje do stosowania tej formy depilacji.

Stopka autorska: usuwanie owłosienia – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/kosmetyka-profesjonalna/usuwanie-owlosienia/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz