Tusze i zamienne tonery do drukarek

Drukowanie to niezbędna możliwość w każdej firmie i niejednym domu. Na rynku pojawia się coraz więcej drukarek różnych marek, w różnych cenach. Wybór jest naprawdę ogromny. Głównym kryterium branym przez kupującego pod uwagę są oczywiście parametry techniczne drukarki. Ilość stron na minutę, liczba kolorów, jakość wydruku – na to zwracamy głównie uwagę. Warto jeszcze wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny szczegół – koszt materiałów eksploatacyjnych.

Reklama

tusz do drukarekKoszt materiałów to nie tylko papier, ale przede wszystkim tusze i tonery. Ich ceny bywają zawrotne, zwłaszcza jeśli posiadamy kolorową drukarkę – liczba kolorów i cena takich tuszów potrafi zaszokować. Do tego tusze potrafią zasychać jeśli są długo nie używane. Na tym polu lepiej wypadają drukarki laserowe. Ich tonery nie zasychają, lecz są zdecydowanie droższe.

Sensownym rozwiązaniem jest stosowanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, czyli tzw. zamienników. Są to produkty podobne jakościowo do oryginalnych, a jednak różniące się dość znacząco ceną. Ceny są niższe, jakość porównywalna. To dobra alternatywa zwłaszcza dla domowego drukowania.

Tusze i tonery zamienne można nabyć w sklepach komputerowych czy też wielkich marketach wielobranżowych. Są dość łatwo dostępne i niewiele kosztują. Należy jednak wybierać te lepsze zamienniki, gdyż są również na rynku niskiej jakości zamienniki, które w skrajnych przypadkach mogą unieruchomić drukarkę poprzez zapchanie głowicy. A koszty głowic często przekraczają koszty samych drukarek.

Stopka autorska: tusze – http://www.max-tech.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz