Co obejmują ubezpieczenia majątkowe?

ubezpieczenia majątkoweW dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia sprawdzone sposoby zabezpieczania swojego dobytku. W tym celu wielu z nas decyduje się ubezpieczyć swój majątek, a ilość ofert przygotowanych przez firmy ubezpieczeniowe może przyprawić nas o zawrót głowy. Każdy z nas na pewno niejednokrotnie spotkał się z ofertami, mającymi nakłonić nas na chociażby podstawowe i tanie ubezpieczenia. Czy skorzystanie z takiej oferty rzeczywiście pozwoli nam jednak spać spokojnie?

Reklama

Statystyki pokazują, że Polacy najczęściej wybierają tanie ubezpieczenia majątkowe, jakich wiele znajdziemy na naszym rynku.Warto jednak zawczasu sprawdzić, czy firmy ubezpieczeniowe, które je oferują zapewniają nam wszystko, co w takim ubezpieczeniu powinno się znaleźć. Podstawowym kryterium na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to klauzula w pełni chroniąca nasze mieszkanie lub dom oraz wszystkie dobra które się w nim znajdują. Prawidłowo przygotowane ubezpieczenie majątkowe powinno także zawierać ochronę dóbr materialnych, znajdujących się poza mieszkaniem tj. w piwnicach, garażach, komórkach itd; jednak o tym już firmy ubezpieczeniowe tak często nas nie informują. Co więcej niejednokrotnie zdarza się, że tanie ubezpieczenia nie chronią naszego dobytku przed zdarzeniami losowymi takimi jak pożar, powódź, huragan, uderzenie pioruna, czy nawet osunięcia się ziemi. Oczywiście takie ubezpieczenie powinno także zabezpieczać nasz dobytek od kradzieży i rabunku, jednak jest to na tyle istotny czynnik, że firmy ubezpieczeniowe raczej nie próbują tego ominąć.

Podpisując umowę z ubezpieczycielem warto także wrócić uwagę, co konkretnie jest przedmiotem ubezpieczenia. Tanie ubezpieczenia majątkowe są bowiem często zawężone do postaci ochrony jedynie sprzętu elektronicznego lub AGD. Tak samo możemy ubezpieczyć wyłącznie wyposażenie mieszkania, co w praktyce spowoduje brak ochrony samego budynku.

Swobodny wybór spośród szerokiej oferty przygotowanej przez firmy ubezpieczeniowe wiąże się więc z koniecznością dokładnego przejrzenia oferowanej nam umowy. Szczególną podejrzliwość powinny budzić w nas natomiast wyjątkowo tanie ubezpieczenia, oferowane przez mniej znane firmy. W takich przypadkach najlepiej jest się jednak poradzić ekspertów, którzy wnikliwie ocenią wybrane przez nas ubezpieczenie i w jasny sposób przedstawią wszystkie kruczki prawne jakie zostały w danej ofercie zawarte.

Stopka autorska: firmy ubezpieczeniowehttp://ubezpieczenia-web.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz