Ubezpieczenie AC – czy jest potrzebne?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne ubezpieczenia komunikacyjne, a jednym z ubezpieczeń dobrowolnych jest ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Ubezpiecza ono samochód (lub inny pojazd) i jego wyposażenie od uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży.

Reklama

koło samochoduCena i zakres tego ubezpieczenia mogą być różne u różnych firm ubezpieczeniowych. Odszkodowanie ubezpieczalnia wypłaca według określonych zasad, zazwyczaj w terminie do trzydziestu dni od daty zgłoszenia wydarzenia. Odszkodowanie nie jest wypłacane w uzasadnionych przypadkach, na przykład gdy kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu (podczas zderzenia) czy zostawił kluczyki w samochodzie czy w innym pojeździe (i skutkiem tego była kradzież). Na ubezpieczenie AC decyduje się duża ilość kierowców, zwłaszcza tych, którzy posiadają pojazdy nowe czy drogie. Jednak nawet pojazd starszy i tańszy można ubezpieczyć, co może okazać się bardzo opłacalne.

Ubezpieczenie takie daje komfort jego właścicielowi, który nie musi martwić się o koszty i straty, na przykład w wyniku kradzieży pojazdu, porysowania lakieru, zderzenia, uszkodzenia pojazdu wskutek warunków pogodowych (grad, wichura). Aby znaleźć tanie AC z korzystnym zakresem, powinniśmy porównać różne oferty, ceny w różnych ubezpieczalniach (na przykład za pomocą kalkulatorów AC w Internecie). Najlepiej sprawdzać je za każdym razem, gdy chcemy wykupić ubezpieczenie na kolejny rok. Ceny mogą bowiem się zmieniać i najkorzystniejszą ofertę może w każdym roku posiadać inna ubezpieczalnia.

Również zwyżki za wiek mają wpływ na wysokość stawki ubezpieczenia. Jeżeli więc do tej pory obowiązywały nas zwyżki i najkorzystniejsza była dla nas oferta jednej firmy, po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia (gdy nie będą obowiązywać nas już zwyżki za wiek) może okazać się, że najkorzystniejsza będzie już dla nas oferta innej firmy. Przy wyborze ubezpieczyciela powinniśmy zwracać uwagę także na zakres AC, gdyż nie każda firma oferuje to, co nas najbardziej interesuje i na czym nam najbardziej zależy.

Stopka autorska: tanie AC – https://www.libertydirect.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz