Wyróżnij się w tłumie – ubierz się w stylu grunge!

Nikt nie lubi ginąć w tłumie. Chęć zwrócenia na siebie uwagi towarzyszy nam od dziecka i pomimo tego, że częściowo z tego wyrastamy, to pragnienie bycia oryginalnym wciąż w nas pozostaje. Gdy chcesz iść ulicą i rzucać się w oczy, nie ma prostszego sposobu niż ubiór w stylu grunge.

Reklama

ubranie w stylu grungeStyl ten uwielbia to co duże, stare, przetarte, luźne oraz dziurawe. Inspiruje się częściowo światem osób bezdomnych lub z marginesu społeczeństwa, stąd też lekka niechlujność w ubiorze, nie dbanie o przyjęte normy wyglądu. Styl grunge przeciwstawia się uporządkowanej rzeczywistości, chce szokować i wyzwalać człowieka, pozwolić mu pokonywać przyjęte normy i zasady. To, co najbardziej charakterystyczne dla stylu grunge to flanelowe koszule w kratę. Jest to podstawowa część garderoby, która wpisuje się w grunge’ową stylistykę. Koszula powinna być oczywiście o rozmiar bądź dwa za duża, a także posiadać podkasane rękawy. Do tego zakładamy przetarte dżinsy z dziurami, które można już bez problemu kupić w sklepie. Alternatywą są także czarne rurki.

Należy pamiętać, że styl grunge cechuje ubieranie się w jak największą ilość warstw. Tutaj mamy bardzo duże pole manewru: przyda się zarówno jeansowa kamizelka, gruba chusta, ciepły duży sweter, a także motocyklowa kurteczka. Rzeczy zapinane na guziki są jak najbardziej na miejscu. Pozwalają nam manewrować naszym ubiorem. Styl grunge to także fantazyjne kapelusze i stare czapki, które opadają i przysłaniają nam część twarzy. W modzie są także duże, ciemne okulary. Jeśli chodzi o obuwie, to popularne są trampki z rozwiązanymi sznurowadłami, ale także obuwie ciężkie. Styl grunge, chociaż głównie opiera się na rozmiarach XXL, nie musi ograniczać seksapilu kobiet. Wystarczy, że do kurtki typu ramoneska założą krótką, obcisłą, skórzaną mini, a już będą wyglądały naprawdę pociągająco. Panie nie powinny także zapomnieć o dużej torbie na ramię, którą zdobić może krata bądź luźne frędzle. Dominującymi kolorami w tym stylu są różne odcienie czerwieni, w połączeniu z czernią, a także fiolet i żółć. Natomiast najodpowiedniejsze wzory to wspomniana już powyżej kratka oraz paski. Styl grunge przeznaczony jest dla osób odważnych, oryginalnych, pewnych siebie. Na pewno w takiej stylizacji można poczuć się wyjątkowo i przyciągać uwagę innych ludzi.

Stopka autorska: Styl grunge – http://stylistka.mojenotki.pl/kratka-beret-trampki-czyli-w-stylu-grunge/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    grunge to muzyka, a nie styl ubierania… fani gatunku wiedza co zalozyc…

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 3 votes)

Dodaj komentarz