Ubranka dla dzieci wyznacznikiem dojrzałego macierzyństwa

Narodziny pierwszego dziecka to ogromnie ważne wydarzenie w życiu rodzica. Bezbronna istota jaką jest noworodek wymaga nieustannej opieki, troski, miłości, poświęceń. Rodzic poświęca czas, poświęca sen. Na ołtarzu rodzicielstwa składa często swoje hobby, wszelkie rozrywki. Nic dziwnego, że nawet ubranka dla noworodka muszą być najlepsze, markowe, z najwyższej póki jakościowej i cenowej.

Reklama

ubranka dziecięceSzaleństwo kupowania ubranek zaczyna się już w ciąży. Kompletowanie wyprawki dla noworodka przybliża przyszłą Mamę do momentu tulenia dziecka w ramionach. Mama trzymając w rękach śliczne małe body w rozmiarze 56 wyobraża sobie swojego potomka ubranego w to ubranko. Takie zakupy i wizualizacje pozwalają przetrwać najtrudniejszy trzeci trymestr ciąży, kiedy kobieta marzy już o rozwiązaniu i przytuleniu swojego malucha. Koleżanki w ciąży i inne Mamy podpowiadają jakie ubranka dziecięce są aktualnie najbardziej modne i rozchwytywane, do jakiego sklepu warto się udać, lub w jakim sklepie internetowym warto się rozejrzeć za ciekawymi propozycjami do wyprawki. Młode Mamy często kupują za dużo ciuszków, co spowodowane jest brakiem doświadczenia i chęcią podarowania dziecku wszystkiego co najlepsze. Nie wiedzą, co przyda się naprawdę, a co będzie zbędne. Kobiety, które zostają Mamami po raz pierwszy rzadko decydują się na zakup ubranek używanych. Uważają, że ich dziecku należą się nowe ubranka, bo używane nie zdadzą egzaminu. Nie chcą by ich dziecko nosiło ubranka po kimś.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda u kobiet, które powtórnie zostały Mamami. Tutaj dużą rolę odgrywa doświadczenie rodzicielskie. Mamy te często kupują używaną odzież niemowlęcą, bo wiedzą, że ubranko w danym rozmiarze noworodek i niemowlę ponoszą bardzo krótko, i nie zdążą ich zniszczyć. Często te Mamy kupowały nowe ubranka dla swojego pierwszego dziecka, a potem widząc, że ciuszki są niezniszczone odsprzedawały je dalej, odzyskując część pieniędzy. W ten sposób zyskiwały fundusze na nowe zakupy ubraniowe. Używane ubranka niemowlęce kosztują dosłownie grosze w porównaniu do nowych ubrań za kilkadziesiąt złotych. Przykładowo, używane body w rozmiarze 62 kupimy przez Internet już za 3 złote, a nowe za około 20 złotych. Używane ubranka można też otrzymać od koleżanki, której dziecko z nich wyrosło. Koleżanka się ucieszy bo zwolni się jej miejsce w garderobie na nowe ubranka, a przyszła Mama zaoszczędzi dużo pieniędzy na kompletowaniu wyprawki.

Jeśli nadal rodzicem targają wątpliwości, warto się zastanowić, czy dziecko za 5 lat będzie pamiętało jaki kaftanik w rozmiarze 62 kupiła mu Mama za 30 złotych? Czy ubranka dla dzieci są gwarancją szczęśliwego wczesnego dzieciństwa? Oszczędzone na ubrankach fundusze można wydać chociażby na wspólne wakacje, lub na hulajnogę dla dziecka. Ułamki szczęścia to wspomnienia spaceru z Mamą po parku, a nie wspomnienia śpioszków paski marki X.

Stopka autorska: ubranka dla dzieci – http://www.szipszop.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz