Ubranka do chrztu, jakie wybrać?

W życiu każdego małego katolika nadchodzi chwila kiedy zostaje on przyniesiony do świątyni w celu dokonania sakramentu chrztu świętego. Jest to podniosła uroczystość i pierwsza uroczystość religijna małego dziecka na której zbiera się większość rodziny. Oczywistym staje się fakt, że mały bohater wydarzenia powinien być wyjątkowo elegancko i oficjalnie ubrany. I tu często pojawia się problem.

Reklama

ubranka do chrztuJakkolwiek na rynku pełno jest ubrań niemowlęcych i dziecięcych, w sklepach możemy dostać różne rodzaje odzieży we wszelkich możliwych kolorach, to okazuje się że ubranek do chrztu wcale nie ma tak wiele. Jest to jednak specyficzna grupa produktów specjalizowana na konkretną okazję i nie wszystkie sklepy dziecięce mają w ofercie taki wyjątkowy produkt.

Jednak w sieci internetowej można znaleźć ubrania do chrztu. Okazuje się że wybór jest nawet całkiem spory. Rodzice którym szczególnie zależy na odpowiednim wizerunku dziecka podczas uroczystości mają do wyboru całe komplety ubranek na chrzest.

Są to sukienki chrzcielne zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców, uniwersalne szatki do chrztu. Część produktów jest ściśle dedykowana wyłącznie na okoliczność chrztu z wyhaftowanymi symbolami sakralnymi. Niestety są  to produkty na jedną jedyną okazję.  Są również dostępne na rynku zestawy dla bardzie praktycznych rodziców, które składają się ze ślicznych białych bluzeczek i spodenek lub sukienek, które można później jeszcze wykorzystać jako odświętne ubranko dla dziecka.

Niektóre produkty z misternych koronek są wysoko ekskluzywnymi elementami garderoby dziecięcej, dla bardziej wymagających rodziców, mających odpowiednie zasoby finansowe. Oferta jest tutaj bardzo bogata.

Typowy zestaw na chrzest składa się zazwyczaj z atłasowej sukienki dla dziewczynki lub spodenek i bluzeczki dla chłopca. Do zestawu w okresie zimowym można dokupić, śliczne białe sweterki dziecięce. Większość zestawów posiada standardowo białą czapeczkę niemowlęcą dopasowaną do reszty kompletu. Jest to nieodzowny element odzieży niemowlaka, gdyż główkę dziecka należy chronić przed przewianiem zarówno w lecie jak i w zimie.

Jako element transportowy dostępne są również całe rożki i beciki wykonane ze śnieżnobiałych materiałów. Można także dokupić białe okrycia do wózka zamieniające nasz standardowy wózek w śnieżnobiałą limuzynę.

Stopka autorska: ubranek do chrztu – http://e-zygzak.pl/sklep/dla-maluszka-do-chrztu-c-112_158.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz