Ulga budowlana i wniosek VZM

ulga budowlanaZwrot VAT w budownictwie opiera się na tym, że osoba budująca dom lub remontująca mieszkanie może odzyskać pewną część podatku VAT w cenie materiałów budowlanych, które wykorzystała w swojej inwestycji mieszkaniowej. Jest to efektem wejścia Polski do struktur unijnych, a dokładniej podniesienia stawki podatku VAT z 7% na 22% na materiały budowlane. Owe 15% budżet oddaje podatnikowi w ramach tzw. ulgi budowlanej.

W celu odzyskania podatku VAT trzeba sporządzić wniosek VZM i zostawić go we właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika Urzędzie Skarbowym. W chwili obecnej zwrot VAT budowlanego jest obwarowany maksymalnie czteromiesięcznym okresem oczekiwania.  Zatem im wcześniej podatnik wniosek wypełni i złoży, tym szybciej odzyska należne mu pieniądze.

Reklama

Warto wiedzieć, że ulga budowlana czyli możliwość odzyskania vatu za materiały budowlane obowiązuje na czas nieokreślony. Oznacza to dokładnie tyle, że praktycznie w każdej chwili ustawodawca może ten przywilej znieść. To chyba wystarczający powód do tego, żeby rozliczyć swój VAT budowlany jak najszybciej. Każdy zbędny dzień zwłoki sprawia, że szansa na odzyskanie VAT za materiały budowlane maleje. Oczywiście można skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą przygotować wniosek. Jest to dosyć czasochłonny proceder dla osób, które nigdy samodzielnie się nie rozliczały, a specjalistyczne biura zrobią to dużo szybciej. Zatem warto zastanowić się nad całym zagadnieniem na spokojnie i powierzyć profesjonalistom swoje sprawy podatkowe.

Stopka autorska: wniosek VZM – http://www.zwrotvat.info/faq.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz