Urlop za granicą – jak uniknąć problemów?

Podczas urlopu za granicami naszego kraju, bardzo często napotkamy wiele problemów spowodowanych barierą językową. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w której planujemy urlop samodzielnie bez udziału biur podróży (co często robimy, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów i żeby móc mieć większą swobodę).

Reklama

basenJednym z takich problemów może być na przykład trudność z znalezieniem konkretnych miejsc, na przykład hotelu, w którym zarezerwowaliśmy noclegi lub konkretnej atrakcji turystycznej, którą chcemy zwiedzić. W celu uniknięcia takich problemów powinniśmy się odpowiednio przygotować jeszcze przed wyjazdem na taki urlop, a najlepiej już w trakcie planowania wycieczki. Najtrudniejsze jest jednak pytanie co należy przygotować poza oczywistymi rzeczami?

Wyjeżdżając do jakiegoś większego miasta, warto przygotować przede wszystkim plany miast w wersji drukowanej (nie zawsze będziemy mieli dostęp do aplikacji internetowych, a internet mobilny w roamingu jest wyjątkowo drogi). Odpowiednie plany miast pozwolą nam na szybkie znalezienie wybranych lokacji w razie jakichkolwiek problemów. Kolejną bardzo ważną sprawą jest kupienie mini rozmówek z danego języka, który obowiązuje w miejscu, do którego się udajemy. Dzięki temu jeśli będziemy znać podstawowe zwroty (lub możemy je nawet pokazać w owych mini rozmówkach) i będziemy posiadali plany miast, to w razie potrzeby otrzymamy pomoc w postaci pokazania gdzie się znajdujemy i w którym kierunku mamy się udać.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ bardzo często zdarza się nam rezygnować z różnych atrakcji z powodu niemożliwości ich znalezienia. Oczywiście, jeśli posiadamy dobry system nawigacji GPS to pomoże on o wiele lepiej niż plany miast, ale niestety jeszcze nie wszyscy posiadają nawigację lub odpowiednie aplikacje w telefonie komórkowym.

Oczywiście to nie wszystkie sprawy, o których nie należy zapominać, a wręcz tylko jedna najważniejsza rzecz. Osoby zainteresowane innymi wskazówkami zapraszam do czytania moich pozostałych poradników oraz innych artykułów.

Stopka autorska: plany miast – http://www.bestmap.pl/berlin_plan_miasta_115_000,302,1850.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz