Urządzanie kuchni od podstaw

kuchniaGdy przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu lub dopiero je urządzamy, oprócz wyboru stylu wnętrza i kolorystyki borykamy się również z wyborem stylistyki mebli. Ważne jest, aby komponowała się z główną ideą stylu naszego wnętrza. Oczywiście nasze pomieszczenia nie muszą być niemal identyczne. Pamiętajmy że ta sama stylistyka nie oznacza tej samej kolorystyki czy broń Boże takiego samego koloru ścian czy mebli. Bardziej chodzi tu o zachowanie jednego stylu np. tradycyjnego wnętrza, nowoczesnego, retro czy eklektycznego. Możliwości jest mnóstwo a wybór jest dość prosty. Znacznie trudniej jest urządzić wnętrze w wybranej przez nas stylistyce. Pamiętajmy jednak, że należy się trzymać naszego nurtu w każdym momencie urządzania mieszkania. Dotyczy to konkretnych pomieszczeń np. kuchni, której wszystkie elementy muszą być dopasowane do jednego stylu. Oprócz mebli czy kolorystyki ważną role odgrywają dodatki. Nie wyobrażamy sobie nowoczesnego zegara i lodówki w kuchni stylizowanej na tradycyjną. Ta sama zasada tyczy się konsekwencji w urządzeniu całego mieszkania. Z dużym trudem urządziliśmy nowoczesną kuchnie, robiącą piorunujące wrażenie na naszych gościach a następnie wprowadzamy ich do rustykalnego salonu. Sami czujemy, że to nie idzie z sobą w parze.

Reklama

Już wiemy, że trzymanie się jednego stylu jest niesamowicie ważne, jednak pamiętajmy, że warto postawić na wybór stylistyki w której będziemy się dobrze czuć, i która dodatkowo będzie cieszyła nasze oko i będzie funkcjonalna. Najczęstszy wybór jakiego dokonują osoby zmieniające styl swojego mieszkania to wnętrze nowoczesne. Najtrudniejszym do urządzenia pomieszczeniem w tej stylistyce jest niewątpliwie kuchnia. Warto wiedzieć, że nowoczesne kuchnie to stawiają przede wszystkim metal, drewno i szkło a także minimalizm i surowy wygląd. Modernistyczne meble kuchenne mogą być wykonane z różnych materiałów oraz mogą posiadać różny kształt. Jednak najlepiej jest wybrać się do profesjonalnego salonu meblowego, aby zobaczyć co obecnie jest na topie. Warto też kupić magazyn wnętrzarski, w którym znajdziemy fachowe doradztwo jak łączyć ze sobą meble i kolor ścian oraz jakie dobrać dodatki do naszej kuchni aby całość zapierała dech w piersiach.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami tradycji warto jest postawić na samo drewno. Unikajmy łączenia go z metalem czy szkłem. Lepszym rozwiązaniem dla takiego typu wnętrza będą kafelki na ścianie, które nadadzą naszej kuchni tradycyjny wygląd. Pamiętajmy, że to co widzimy z zewnątrz czyli w wypadku tradycyjnej kuchni- piękne drewniane meble, nie musi odzwierciedlać tego co znajduje się w środku. Ujmując to bardziej kolokwialnie tradycyjny wygląd nie oznacza staromodnej techniki. Tyczy się między innymi naczyń czy garnków, które powinny wykorzystywać nowoczesne technologie a jedynie swoim wyglądem przypominać garnki czy miski. Wracając do tradycyjnych mebli, powinny one wykorzystywać najnowsze odkrycia nauki. Dotyczy to przede wszystkim nowoczesnych rozwiązań rozmieszczania półek czy mechanizmów, które pomogą zachować porządek w naszej kuchni. Jednak na szczęście dla nas mogą być one ukryte pod piękną oprawą tradycyjnych mebli kuchennych.

Stopka autorska: meble kuchenne – http://www.kuchnieformat.pl/kuchnie.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz