Porady dla urządzających kuchnię

Coraz bardziej popularne staje się modernistyczne urządzanie kuchni. Styl nowoczesny stosowany w naszych kuchniach charakteryzuje się przede wszystkim dużą otwartą przestrzenią. Meble kuchenne powinny być rozplanowane w taki sposób, aby poruszanie się po kuchni było wygodne a gotowanie dostarczało przyjemności.

Reklama

kuchniaFaktem jest że nie każda kuchnia ma na tyle duży metraż aby można było uzyskać dużo przestrzeni. Oczywiście istnieje możliwość zakupu mebli na wymiar do naszej kuchni i rozplanowania ich w taki sposób aby mimo małego metrażu wyglądała ona nowocześnie. Jednak coraz modniejsze stają się połączone kuchnie z jadalniami i salonem.

Kuchnia otwarta na salon posiada swoje plusy i minusy, lecz jest idealna do małych mieszkań. Niestety nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość jej utworzenia. Wcześniej musimy dowiedzieć się czy ściana znajdująca się między kuchnią a salonem należy do typu ścianek działowych. Udzielane wskazówki dotyczyły małych mieszkań, lecz oczywiście istnieje możliwość urządzenia nowoczesnej kuchni w domu w którym mamy dużo przestrzeni. Najbardziej modne stały się ostatnio wyspy na środku kuchni. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które w połączeniu ze wskazówkami dostępnymi poniżej sparawią że nasze wnętrza nabiorą modernistycznego wyglądu.

Podstawowe błędy przy urządzaniu kuchni

Wychodząc naprzeciw potrzebom doradzimy co zrobić aby kuchnia została optycznie powiększona, a czego należy unikać. Są to uniwersalne porady, które mogą być zastosowane zarówno w małej kuchni jak i dużej. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z wysokich mebli o jednolitych frontach, a zainwestować w niskie meble kuchenne, które będą przeszklone. Najlepiej jednak zakupić takie szafki, które będą posiadały szklane półki z podświetlaniem LED. Jest to znak rozpoznawczy nowoczesnych mebli. Stosując się do praktycznych wskazówek, warto też zwrócić uwagę na to, aby blaty kuchenne nie znajdowały się za nisko, ponieważ mogą być wtedy niewygodne i niefunkcjonalne. Najlepiej jest wtedy skorzystać z porad specjalistów ze sklepu meblowego.

Istnieje też kilka żelaznych zasad na temat umiejscowienia kuchenki w naszej kuchni. Ze względu na aspekty praktyczne kuchenka nie powinna znajdować się w rogu oraz na innej ścianie niż zlewozmywak. W naszej kuchni należy również unikać problemu małej powierzchni wokół zlewu. Powinien on być odpowiednio oddalony od kuchenki i lodówki.

Słówko na temat nowoczesnych mebli kuchennych

Gdy samodzielnie urządzamy naszą kuchnię, zazwyczaj staramy się dopasować nasze meble kuchenne do projektu, który posiadamy od profesjonalnego projektanta. Na rynku małopolski jest ogromny wybór kompletów mebli polskich i zagranicznych producentów. Należy więc szukać mebli które będą zarówno wyprodukowane w modernistycznym stylu oraz spełniające aspekty funkcjonalne. Jak już wcześniej wspomnieliśmy nowoczesność w naszych kuchniach opiera się na dużej przestrzeni. Żeby ją uzyskać można też zamontować osobne półki np. drewniane, które sprawią wrażenie głębi oraz co za tym idzie powiększą nasza kuchnię. Nie należy jednak trzymać zbyt wielu sprzętów na wierzchu np. poukładanych robotów kuchennych na półkach, chyba że są one niezbędne w codziennym użytku.

Kuchnia w stylu nowoczesnym charakteryzują się dużą przestrzenią, natomiast znakiem rozpoznawczym mebli kuchennych powinna być prostota i oszczędność. Dotyczy to przede wszystkim minimalizmu który objawia się w braku wyeksponowanych uchwytów. Same meble powinny być geometryczne, oraz posiadać orginalną fakturę i kolor. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się czerwone połyskujące meble.

Stopka autorska: kuchnie – http://www.kuchnieformat.pl/kuchnie.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz