Ciekawe pomysły na nowoczesne urządzenie biura

Pomieszczenia firmowe zawsze muszą być, przede wszystkim funkcjonalne, a dopiero potem atrakcyjne wizualnie. Ich umeblowanie musi wpływać na łatwość wykonywania obowiązków zawodowych oraz komfort działań.

Reklama

biuroZ tego względu osoby aranżujące biura skupiają się na prawidłowym doborze biurek, foteli, szafek i regałów archiwalnych. Elementy zdobnicze schodzą na dalszy plan. Jednak nie ulega wątpliwości, że eleganckie biuro może, a nawet powinno być gustowne, a więc dodatki dekoracyjne dopasowane ze smakiem na pewno nie zaszkodzą. Żeby uniknąć infantylizmu, powinniśmy wybrać elementy klasyczne.

Dlatego zawsze sprawdzą się obrazy. Dobrze jednak, żeby były prawidłowo dopasowane. Standardowe dzieła sztuki przedstawiające martwą naturę, pejzaże czy portrety są dość oklepane i najczęściej widywane w domach. Chcąc unowocześnić klimat biura warto zdecydować się na dodatki mające w sobie nutkę modernizmu. To mile widziane, by podkreślić nastawienie na rozwój firmy. Ciekawym rozwiązaniem będą zdjęcia na płótnie. Wykonane, dzięki innowacyjnym technologiom są świetnym połączeniem tradycyjnej sztuki i najnowszych osiągnięć umożliwiających drukowanie fotografii na płótnie. Ważnym atutem tego typu obrazów jest fakt, że dają one większe możliwość, jeśli chodzi o tematykę. Wyglądają bardzo realistycznie i praktycznie nie ma wśród ich ograniczeń, co do motywu.

Żeby biuro prezentowało się naprawdę atrakcyjnie, powinniśmy dobrać obrazy oryginalne, które będą zachwycały klientów, ale jednocześnie poprawiały komfort pracy i w pewien sposób rozbudzały kreatywność pracowników. Taką funkcję na pewno pełnią abstrakcje. Samo ich podziwianie zmusza poniekąd do zastanowienia, a to pobudza szare komórki na tyle, że są one gotowe do dalszej pracy, choćby przy wykonywaniu projektów firmowych. Natomiast tematyka urbanistyczna czy industrialna idealnie nadaje się do siedzib firm budowlanych i produkcyjnych.

obraz w biurze

Odpowiednio dobrane obrazy mogą od razu charakteryzować profil przedsiębiorstwa, wskazując na branże, w jakiej ono działa. Natomiast biuro szefa wymaga najlepiej dobranych dodatków. Tematyka może być tu dowolna, lecz istotne, by była wysublimowana, ponadprzeciętnie elegancka, czasem zaskakująca. Dzieła kaligraficzne, kolaże, ale też reprodukcje znanych malowideł na pewno wpasują się zwiększając wizualne walory takiego pomieszczenia i ciesząc oko samego szefa, jak i jego gości.

Stopka autorska: obrazy – http://www.luelue.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz