Usługi, które świadczy kancelaria adwokacka

Pomoc adwokata może się okazać nieoceniona w wielu sytuacjach. Prawnicy, nie tylko bronią przestępców w sądzie, ale także prowadzą szereg innych działań. Mogą oni pracować dla osób prywatnych, podmiotów, które prowadzą różnego typu działalności gospodarcze stowarzyszeń, fundacji i jednostek terytorialnych.

W czym może pomóc prawnik?

Kancelarie adwokackie świadczą ogrom usług. Trudno byłoby wymienić i omówić wszystkie  z nich. Jednak warto wiedzieć, jakie są te najważniejsze. Przede wszystkim adwokat reprezentuje swojego klienta przed sądem. Prowadzi jego interesy, stara się, aby przebieg posiedzenia był dla niego najbardziej korzystny. Prawnik przyda się w sprawach związanych z obroną oskarżonych, w sprawach rozwodowych i podziału majątku, czy uzyskaniem odszkodowania np. od większych firm czy gazet.

Współpracując z firmami i przedsiębiorstwami, adwokat troszczy się o projektowanie i sporządzanie różnych aktów prawnych jak np. regulaminy. Dzięki jego pracy, można mieć pewność, że wszystko jest zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Pracownicy kancelarii adwokackiej opracowują także i sprawdzają umowy zawierane przez klientów.

Osobnym rodzajem usług są porady prawne. W miastach istnieją punkty, w których można uzyskać darmowej, profesjonalnej porady w każdej sprawie. Kłopoty z alimentami czy przemoc domowa, to tylko niektóre problemy, z którymi można się zgłosić do tego typu punktów.

Inne kwestie, w którym może pomoc adwokat

Kancelarie adwokackie dają możliwość stałej obsługi prawnej. Oznacza to, że klient może korzystać z ich usług przez dłuższy czas, zgodnie z warunkami i ustaleniami zawartymi w umowie. Na tego typu rozwiązanie najczęściej decydują się właściciele firm i biznesmeni.

Adwokat może także przeprowadzać mediację, np. między skłóconymi małżonkami, aby ustalić kwestie związane z opieką nad dziećmi i podziałem majątków, czy płaceniem alimentów, zanim sprawa trafi przed sąd. Prawnik na życzenie klienta, może być także obecny przy wszelkich przesłuchaniach na posterunku policji (kiedy klient zeznaje jako świadek, a także jako oskarżony).

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz