Usuwanie owłosienia ze stref intymnych

depilacja ciałaDepilacja zazwyczaj kojarzy nam się z uciążliwym bólem, którego nierzadko jesteśmy w stanie wytrzymać. Tym bardziej jeśli chodzi o miejsca intymne – w tym przypadku ból jest na tyle nieprzyjemny, że bardzo często zabieg wykonujemy partiami w krótkich odstępach czasowych. Nie mniej jednak jest to na tyle problematyczna część ciała, że jesteśmy zmuszeni systematycznie usuwać owłosienie z tej partii ciała. W szczególności kobiety mają z tym problem, ponieważ dłuższa przerwa pomiędzy wykonywanymi zabiegami powoduje u nich dyskomfort psychiczny spowodowany utrzymaniem higieny intymnej.

Reklama

Istnieje wiele metod depilacji, niestety niektóre z uwagi na duży ból, bądź też skutki uboczne najzwyczajniej nie nadają się do zastosowania w miejscach intymnych. Nasuwa się więc pytanie, jak depilować miejsca intymne, ażeby nie stanowiło to dla nas przykrego obowiązku.

Depilacja laserem

Istnieje jeden, absolutnie najlepszy i najskuteczniejszy sposób walki z włosami w okolicach intymnych, a jest nim depilacja laserowa. Jest to obecnie jedyna forma usuwania owłosienia, która pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków. Wykonując serię czterech zabiegów, pozbywamy się na zawsze tego problemu.

Jest to doskonałe rozwiązanie, jednakże wiąże się ono z wysoką ceną, na którą część osób nie jest sobie w stanie pozwolić. Mimo wszystko warto zainteresować się tą formą depilacji intymnej, albowiem sumując wszystkie wizyty spędzone w gabinetach urody na depilacji woskiem tej okolicy ciała, będą nas kosztowały zdecydowanie więcej.

Depilacja przy użyciu wosku

Jest to chyba najpopularniejsza forma usuwania owłosienia, jaką stosują kobiety. Usuwanie włosów wraz z cebulkami pozwala nam na dłuższy czas cieszyć się gładką skórą. Nie należy jednak jej stosować samodzielnie, albowiem w domu nie mamy wpływu na to by móc utrzymać wosk w optymalnej temperaturze, przez co często dochodzi do poparzeń. Ponadto sam zabieg jest na tyle nieprzyjemny, że spowodowany nim ból będzie uniemożliwiał nam szybkie wykonanie depilacji.

Depilacja przy użyciu środków chemicznych

Środki chemiczne stosowane do depilacji ciała pozwalają rozpuścić włosy znajdujące się nad powierzchnią ciała, dzięki czemu będziemy mogli je usunąć przy użyciu specjalnie dołączonej do kremu łopatki. Ta forma depilacji wydaje być się równie skuteczna, co depilacja przy użyciu wosku, jednakże tutaj unikamy uczucia bólu.

Co więcej, środki chemiczne zastosowane w kremie do depilacji spowalniają proces wzrostu włosa, stąd pomimo iż nie zostanie on usunięty w całości wraz z cebulką, to efekt uzyskany za pomocą tej formy depilacji będzie utrzymywał się zdecydowanie dłużej niż przy użyciu maszynki do golernia.

Stopka autorska: jak depilować miejsca intymne – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/kosmetyka-profesjonalna/jak-depilowac-miejsca-intymne/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz