Usuwanie tłuszczu z wybranych partii ciała

Walka z nadwagą jest jednym z najtrudniejszych wyzwań każdego z nas. Wymaga od nas sporo pracy i poświęcenia, a niejednokrotnie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Nasze odkładające się kilogramy pochodzą zwykle z niezdrowego żywienia, jednakże może być to również uwarunkowane genetycznie. Z uwagi na zły metabolizm w naszym organizmie, pomimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnego tłuszczu. Co więcej, może on nam się odkładać jedynie w wybranych partiach ciała jak boczki czy uda.

Reklama

odchudzanie

O ile z nadwagą całego ciała możemy walczyć poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, tak w przypadku nadmiaru tłuszczu jedynie na udach, żadna dieta nam nie pomoże – będziemy chudnąć, lecz tłuszcz na udach nie zniknie. Nie należy się jednak martwić, albowiem obecne rozwiązania stosowane w kosmetyce estetycznej potrafią skutecznie walczyć z tego typu dolegliwością.

Jednym z polecanych zabiegów pozwalających nam pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wybranej partii ciała jest endermologia. Cały zabieg polega na zassaniu skóry na boczkach czy udach, a następnie poprzez pulsacyjne działanie sprężonego powietrza rozbijane są komórki tłuszczowe. Nie należy się jednak spodziewać natychmiastowego efektu, albowiem pierwsze efekty endermologii są widoczne dopiero po zakończeniu serii zabiegów, gdyż zniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu bardzo wolno.

Istnieje jednak możliwość, by przyspieszyć to działanie – do tego idealnie nadaje się zwykły masaż klasyczny. Pod wpływem różnych technik masowania i ugniatania, komórki tłuszczowe są szybciej odprowadzane z organizmu za pomocą układu limfatycznego, a w efekcie wydalane poza obszar naszego ciała. Ponadto intensywne masowanie danej partii ciała pozwala zwiększyć metabolizm, co spowoduje, że nasz organizm będzie sam potrafił walczyć z nagromadzonym tłuszczem.

Jak przy każdym odchudzaniu, nieoceniony jest również wysiłek fizyczny. Musisz wiedzieć, że sama dieta i zabiegi kosmetyczne nie dadzą Ci długotrwałych efektów. Ograniczanie spożywania posiłków zmusi Twój organizm do magazynowania dostarczanych substancji odżywczych, które odkładają się w naszym ciele. Jeśli jednak do swojego programu odchudzania dołączysz aktywność fizyczną, to nie doprowadzisz do powstawania nowych komórek tłuszczowych. Każdy kilogram mięśnia spala 70-100 kalorii w czasie snu, natomiast każdy kilogram tłuszczu tylko 5 kalorii. Będąc silnie zbudowanym będziesz chudł znacznie szybciej!

Stopka autorska: efekty endermologii – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/kosmetyka-profesjonalna/endermologia-efekty/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz