Usuwanie włosów przy użyciu lasera

Ostatnimi czasy nastała moda na trwałe usuwanie owłosienia przy użyciu lasera. Czy w rzeczywistości ta forma depilacji pozwala nam uzyskać obiecany efekt? Istnieje wiele czynników, które mają zdecydowany wpływ na efekt tego zabiegu, z którymi to chciałbym się z Wami podzielić w dalszej części artykułu.

Reklama

depilacja u mężczyznNiewątpliwym jest jednak fakt, iż laser jako jedyny umożliwia spalenie włosa wraz cebulką i jednocześnie pozwala zniszczyć macierz włosa, która jest odpowiedzialna za odbudowę cebulek włosowych, przez co stanowi doskonałą alternatywę dla każdej formy usuwania zbędnego owłosienia.

Wybór odpowiedniego gabinetu

Z uwagi na dużą popularność tego zabiegu, coraz więcej firm oferujących sprzęt postanowiło stworzyć swoje własne urządzenie do depilacji. Niestety większość z tych urządzeń po prostu nie działa, dlatego też osoby korzystające z tej formy depilacji podzieliły się na jej zwolenników i przeciwników. Bardzo ważnym elementem jest więc wybór gabinetu kosmetycznego dysponującego urządzeniem Light Sheer firmy Lumenis.

Dlaczego akurat ten laser? Ponieważ został on przetestowany na milionach osób z całego świata i jako jedyny może poszczycić się najlepszymi efektami . Co więcej, jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Doskonale nadaje się do usuwania owłosienia z każdej partii ciała zarówno dla kobiet jak i u mężczyzn.

Co więcej depilacja u mężczyzn przy użyciu lasera wywowułe zdecydowanie mniejszy ból, aniżeli za pomocą wosku czy pasty cukrowej, dlatego też to oni coraz częściej się na nią decydują pozbywając się niechcianego owłosienia z klatki piersiowej czy pleców. Cała jego efektywność polega na odpowiednio wysokiej mocy wytwarzanej wiązki lasera, która wnika na tyle głęboko, by zniszczyć macierz włosa.

Wybór odpowiedniego gabinetu powinien także zależeć od wykwalifikowanej obsługi. Zanim udamy się do takiego gabinetu, warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy już korzystali z usług oferowanych przez dany salon – tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że oddajemy się w dobre ręce. Co więcej, nie warto sugerować się opiniami ludzi na forach internetowych, albowiem w większości te opinie zostały napisane przez konkurenkujące ze sobą gabinety i ciężko stwierdzić, czy podane tam opinie prezentują realne efekty zabiegów.

Dobrze przeprowadzony zabieg powinien być poprzedzony próbą laserową, która pozwala ustalić optymalne parametry dla wykonywanego zabiegu. Czasem zdarzają się sytuacje, w których to kosmetolog specjalnie zaniża parametry, dzięki czemu zwiększa się wymagana ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania jedwabiście gładkiej skóry na całe życie.

Czego nie warto robić? Przede wszystkim nie należy się kierować ceną zabiegu, albowiem w większości przypadków gabinety oferujące depilację laserową w niskiej cenie, w rzeczywistości dysponują sprzętem do fotodepilacji, przez co obiecywany efekt nigdy nie nastąpi. Co więcej osoby, które dały się nabrać już więcej nie zdecydują się na depilację laserową.

Stopka autorska: depilacja u mężczyzn – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/kosmetyka-profesjonalna/depilacja-mezczyzn/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz