Uzależnienia? Co to takiego?

Ludzie są istotami, które łatwo popadają we wszelkiego typu nałogi. Łatwo wpadają w uzależnienia i w kierat przyzwyczajeń. W wielu przypadkach wpadają tak głęboko, że nie da się ich już stamtąd wydostać. Mowa tutaj o uzależnieniach wszelkiego typu. Od tych narkotykowych, po te dotyczące chociażby tak prozaicznej rzeczy jak granie na komputerze. Rozpiętość rodzajów uzależnień pokazuje nam tym dobitniej jak bardzo słaby jest człowiek.

Reklama

Hazard

Pierwszy z nałogów. Niczym pierwszy grzech główny. Zaczyna się zazwyczaj niewinnie. Młodzi chłopcy idą do bukmachera i obstawiają mecze ulubionych drużyn. Pojawiająca się przy tym adrenalina i możliwość wysokich wygranych wzbudzająca równie silne emocje. Następnie pierwsze wygrane, które dają chwilowy wiatr w skrzydła i zachęcają by jeszcze głębiej w to wsiąknąć. Zresztą nie tylko wygrane zachęcają. Bukmacherzy dają początkującym graczom duże bonusy finansowe na pierwsze zakłady. Najlepszy bukmacher według internautów, daje nawet 600 zł premii startowej. Wszystko wygląda świetnie, jednak po jakimś czasie obstawiamy coraz więcej, a nasz bilans wcale nie jest dodatni. Zaczynamy tracić pieniądze ale z drugiej strony cały czas mamy nadzieje na potężne wygrane. Zapędzamy sami siebie w kozi róg. Chęć odegrania się powoduje, że jeszcze bardziej w to wsiąkamy.

Narkotyki

Tutaj sprawa wygląda podobnie i podobnie jak poprzednio zaczyna się niewinnie. Ludzie próbują narkotyków, które początkowo wywołują wspaniałe samopoczucie. Wywołują stany, których nigdy nie doświadczyliśmy na trzeźwo. Dlatego też zaczynamy zażywać je częściej, po to by nadal czuć się tak dobrze. Gdy zauważamy, że coś jest nie tak i ktoś zwraca nam uwagę, że bierzemy zbyt dużo, sami sobie próbujemy jakoś wytłumaczyć i uargumentować, że jest ok. Właśnie takie samo wyparcie jest oznaką tego, że coś nie jest w porządku.

Komputer

Komputer, podobnie jak telewizor, również potrafi uzależnić. Spędzając długi czas przed komputerem, a dokładniej rzecz biorąc w internecie, powoli zaczynamy wsiąkać. Zaczynamy stopniowo przenosić nasze życie do sieci. Mamy tam coraz więcej otwartych spraw i obowiązków. Dlatego gdy pojawia się moment, gdy nie mamy dostępu do internetu, zaczynamy wpadać w panikę. Przecież musimy zrobić tak dużo rzeczy! Co teraz?! Tak samo sprawa wygląda z grami komputerowymi. Zaczynamy żyć grą zamiast realnym życiem. Jest to bardzo niebezpieczny stan. Czasami ludzie zapominają nawet jeść.

Co łączy te wszystkie rzeczy? Przyjemność. Właśnie przyjemność jest kluczem do wszelkich uzależnień. Co by nie mówić ludzie są hedonistami i szybko przyzwyczajają się do przyjemnych rzeczy. Dlatego też szybko się od nich uzależniają. Co zrobić? Zachować rozsądek i starać się mocno stąpać po ziemi. Sami musimy dojść do wniosku, że tego typu przyjemności nie koniecznie są tym co daje nam prawdziwe szczęście. Zamiast tego musimy skupić się na bardziej prozaicznych rzeczach. Jakich? To zależy od Ciebie.

Stopka autorska: Najlepszy bukmacher – http://najlepszy-bukmacher.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz