W czasie chłodów skup się na ćwiczeniach pod dachem

Zima to doskonały czas na znalezienie klubu fitness, siłowni bądź akwaparku, z których będziemy regularnie korzystać dla utrzymania dobrej kondycji i pięknego ciała.

Reklama

sprzęt do siłowniGdy trzymają mrozy, nasz organizm domaga się większej ilości kalorii. Bez regularnego wysiłku fizycznego, na wiosnę może okazać się że zarośliśmy tłuszczem. Zbijanie zbędnych kilogramów będzie w takiej sytuacji znacznie trudniejsze. Warto zatem zawczasu pomyśleć o sobie oraz swoich najbliższych i znajomych. Wspólne treningi zazwyczaj są bardziej efektywne. Motywujemy się wzajemnie i zmuszamy do walki ze sobą, przełamania własnych oporów, a niekiedy wręcz lenistwa. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Dobrym pomysłem bywa zakup karnetu. Gdy mamy świadomość, że marnujemy wydane pieniądze, z większym zapałem korzysta się z ośrodka sportowo-rekreacyjnego.

Współczesne centra treningowe zachęcają często profesjonalizmem i wygodnym w użyciu wyposażeniem. Doświadczeni szkoleniowcy układają program zajęć, biorąc pod uwagę wiele czynników – między innymi płeć, wiek, kondycję, założone cele, stan zdrowia itd. Dla początkujących wymarzonym sprzętem są np. automatyczne bieżnie z elektronicznymi wyświetlaczami, steppery, rowerki stacjonarne czy też bezpieczne w obsłudze maszyny eliptyczne. Przed decyzją o skorzystaniu z oferty konkretnego ośrodka, warto zaczerpnąć opinii znajomych i sprawdzić co sądzą o nim użytkownicy, wyrażający swoje zdanie na branżowych stronach internetowych.

W utrzymywaniu dobrej kondycji, szczupłej sylwetki oraz zdrowego wyglądu skóry, wielką rolę spełnia również odpowiednia dieta. Po obfitym posiłku niezastąpiona jest np. zielona herbata, którą docenia coraz więcej świadomych konsumentów. Zdecydowanie zredukować trzeba ilość słodyczy oraz tradycyjnych, bardzo tłustych potraw. Za to o każdej porze roku niezbędne jest picie kilku litrów niegazowanej wody mineralnej. Wykluczone są wszelkie słodzone napoje. Kosztowne, ale warte swojej ceny są naturalne soki z krótkim terminem ważności. Nawet zimą mamy dostęp do wielu, stosunkowo tanich warzyw oraz cytrusów. Koniecznie z tego korzystajmy. Podstawą wyżywienia większości z nas jest chleb. Trudno o prawdziwe, ciemne pieczywo. Jednak w dobrej piekarni nie powinno go zabraknąć, a wysoką cenę rekompensuje błyskawiczny efekt sytości.

Stopka autorska: Wejdź na tę stronę, aby zobaczyć doskonałe sposoby na zrzucanie kalorii.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz