W odwiedzinach u noworodka i niemowlaka

Gdy otrzymujemy zaproszenie do znajomych, którym dopiero urodziło się dziecko lub mają w domu kilkumiesięcznego niemowlaka, stajemy przed decyzją jaki prezent kupić dla takiego maluszka. Nie wypada pojawić się w odwiedzinach z pustymi rękami i miłym słowem, a ciężko zgadnąć co odpowiadałoby tak małemu dziecku.

Reklama

Najczęstszym błędem popełnianym przez przyjaciół rodziny jest przynoszenie dziecku słodyczy. Tabliczka czekolady lub opakowanie cukierków przyniesione dla niemowlaka w prezencie świadczą oczywiście o dobrych intencjach obdarowujących, ale również o całkowitej nieznajomości tematu rodzicielstwa. Maleństwo nie skorzysta z takiego podarunku więc będzie to raczej poczęstunek dla świeżo upieczonych rodziców.

Kolejnym błędem popełnianym przy wyborze prezentu dla dziecka jest kupowanie produktów niedostosowanych do wieku dziecka. Owszem, maluszek w końcu dorośnie do wieku grupy docelowej danego produktu, ale czy na pewno będzie go on wtedy jeszcze interesował? Czy rodzice będą chcieli przechowywać go tak długo? Prawdopodobnie skończy jako prezent przekazywany dalej. Przykładem może być gruba książka przygodowa podarowana dla niemowlęcia lub hulajnoga dla noworodka. Rzeczy te z czasem na pewno przydadzą się dziecku, ale będą musiały poczekać kilka miesięcy lub kilka lat.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla noworodka są ubranka dla niemowląt. To uniwersalny i praktyczny podarunek, który docenią rodzice, i z którego skorzysta niemowlę. Dobór rozmiaru dla noworodka jest prosty. Warto szukać ciuszków w rozmiarze 62 i 68. Rozmiar 56 jest zbyt mały, chyba, że naszym przyjaciołom urodził się wcześniak. Pięknie opakowany komplet niemowlęcy składający się ze śpioszków i kaftanika lub zestaw body dla dzieci zagwarantuje uśmiech na twarzy rodziców. Rodzice noworodka mają tyle obowiązków na głowie, że z ogromną wdzięcznością przyjmą ubranka, bo zwolni ich to z obowiązku chodzenia po sklepach z odzieżą niemowlęcą.

W przypadku niemowlaka warto przed wizytą zapytać, jaki rozmiar ubranek aktualnie nosi szkrab. Wtedy wybieramy ubranka o rozmiar większe bo prawdopodobnie szafa niemowlaka jest już pełna ciuszków w rozmiarze podanym przez rodziców. Dla kilkumiesięcznego dziecka możemy zdecydować się na uniwersalny szlafrok dziecięcy, który przyda się po kąpieli czy na basenie, lub piżamkę do spania.

Miłą niespodzianką może być także album z miejscem do wklejania zdjęć i różnych pamiątek z pierwszych miesięcy życia niemowlaka. Rodzice sami prowadzą taki pamiętnik. Mogą opisać w nim pierwszą kąpiel maluszka, pierwszy poważny spacer, pierwsze wypowiedziane słowa, zarejestrować pierwsze kroki dziecka. Tekturowe karty albumu pomieszczą nie tylko pamiątkowe fotografie, ale także suszone kwiaty z pierwszego majowego spaceru, suszone liście z pierwszej jesiennej wyprawy, czy opakowanie po pierwszych zjedzonych chrupkach kukurydzianych.

Do prezentu dla dziecka warto dołączyć dekoracyjną kartkę z życzeniami z okazji przyjścia na świat dziecka. Taki karnecik Mamy zwykle pieczołowicie przechowują jako pamiątkę po narodzinach dziecka, a po latach przekazują dziecku.

Cokolwiek zdecydujemy się kupić dla noworodka gdy wybieramy się z wizytą do jego rodziców na pewno będzie odebrane jako miły gest, a rodzice docenią czas i wysiłek jaki włożyliśmy w wybór prezentu dla dziecka.

Stopka autorska: ubranka dla niemowląt – http://www.szipszop.pl/Wyprawka%20niemowl%C4%99ca/dzieciece_niemowlece.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz