W trosce o środowisko – torby papierowe

torba papierowaJeszcze do niedawna w polskich sklepach nagminnie do wszystkich zakupów dawano jednorazowe torebki lub worki foliowe. Na największa skalę ten proceder był robiony w popularnych marketach, ponieważ tam, tak naprawdę nikt nie kontrolował ilości wydawanych torebek. Na szczęście Unia Europejska wprowadziła zakaz darmowego wydawania torebek foliowych, ponieważ są one mało przyjazne środowisku, ponieważ rozkładają się przez tysiące lat. Dzięki temu, do sklepów trafiły torby papierowe, które także są płatne, jednakże są bardzo przyjazne środowisku naturalnemu.

Reklama

Wszystkie torby papierowe są wykonane z makulatury, czyli papieru przetworzonego. Dzięki temu, jest on ponownie wykorzystany, a od produkcji takich toreb nie trzeba wycinać lasów. Po drugie, torby papierowe można wykorzystywać kilka razy, ponieważ są naprawdę wytrzymałe i mocne. W sklepach spożywczych mamy najczęściej kilka modeli do wyboru, dlatego bez problemu dostosujemy je do rozmiarów oraz ciężarów naszych zakupów. Jeśli torby papierowe ulegną zniszczeniu, wtedy bez najmniejszego problemu możemy wrzucić je do pojemnika na makulaturę, dzięki czemu będą one mogły być poddane recyklingowi. To bardzo dobrze, że Polacy zaczęli wreszcie brać udział w dbaniu o środowisko oraz że zaczęli na większą skalę szerzyć recykling, ponieważ jak pokazują statystyki, Polska zajmuje szary koniec listy europejskich państw pod względem segregacji odpadów. Dzięki temu, że należymy do Unii Europejskiej możemy podnieść nasze notowania, ponieważ musimy stosować się do unijnych dyrektyw, a te dotyczące ochrony środowiska są bardzo przestrzegane.

Wszystkie torby papierowe są płatne. Za darmo otrzymujemy je tylko w sklepach odzieżowych, jednakże ceną torby jest już wliczona w kupowany produkt. Oczywiście, na zakupy spożywcze warto chodzić z własnymi siatkami lub wózkami, ponieważ są jeszcze bardziej ekologiczne, ponieważ są naprawdę wielorazowe i mogą służyć nam przez wiele długich lat. Dbajmy razem o nasze środowisko.

Stopka autorska: torby papierowe – http://www.stotorebpapierowych.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz