W tych branżach nie widać kryzysu

Największe zyski w światowej skali przynosi niestety nielegalna działalność, związana z produkcją broni i narkotyków oraz handel żywym towarem. Na szczęście, to nie jedyne zajęcia, dzięki którym można zbić fortunę. Sprawdź intratne profesje w Polsce oraz za granicą.

Reklama

dolaryNad Wisłą, podobnie jak w pozostałych rejonach świata, rekordowymi dochodami mogą pochwalić się głównie koncerny, eksportujące na ogromną skalę gaz ziemny oraz ropę naftową. W ostatnim rankingu największych firm globu znalazł się jeden polski podmiot z branży paliwowej. Nieustannie gigantyczne profity generują również podmioty know-how, elektroniki użytkowej, a przede wszystkim produkujące komputery osobiste, w tym laptopy, notebooki i tablety. W polskich realiach nie mogą także narzekać czołowe sieci spożywcze. Popularne dyskonty w dobie kryzysu osiągają nawet lepsze wyniki, niż podczas globalnej prosperity.

Stabilna jest również pozycja największych graczy w branży motoryzacyjnej oraz potentatów telekomunikacji. Niezmiennie bardzo dochodowym interesem jest sprzedaż wyrobów tytoniowych, i to mimo wszelkich starań Unii Europejskiej oraz rodzącej się mody na niepalenie. Na szczytach rankingów są poza tym podmioty budowlane, jak i producenci oraz dystrybutorzy tanich mebli składanych. Stosunkowo świeżym trendem jest z kolei rękodzieło. Nieco zapomniane manufaktury wracają do łask w dobie produkcji masowej i wszechobecnej tandety. Jednym z popularniejszych segmentów sektora hand made staję się własnoręczna produkcja artykułów skórzanych.

Wielu pasjonatów odkryło, że na swoim hobby można nieźle zarobić, a nawet zagwarantować byt rodzinie. Na kryzys nie narzekają na przykład kaletnicy, oferujący między innymi galanterię skórzaną. Elegancka teczka, oprawiony w skórę organizer czy pachnąca świeżością aktówka to marzenie wielu klientów, znudzonych digitalizacją codziennego życia. Spisywanie własnych notatek w szykownym notatniku urasta do rangi awangardy i niegroźnej odmiany snobizmu. Miłośnicy tego rodzaju wyrobów nie gardzą również rozmaitymi dodatkami do odzieży, wykonanymi w zaciszu kameralnego warsztatu. Skórzany organizer nie zawsze jest tak praktyczny jak elektroniczne gadżety, ale zapewne ma swój urok i dodaje jego posiadaczowi elegancji. Niektórzy mówią nawet że przedmioty wykonane ręcznie mają duszę – tego nie sposób sprawdzić, ale pewne jest że każdy z nich posiada swoją historię.

Stopka autorska: Elegancka teczka – http://www.gepard.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz