Największe wady leasingu

W ostatnich latach bardzo popularne stało się korzystanie z różnych form pomocy, dzięki którym możliwe staje się szybsze rozwinięcie bądź poszerzenie zakresu działalności własnej firmy. Jedną z ciekawszych propozycji, jaka ostatnio się w tej dziedzinie pojawiła, jest możliwość  wydzierżawienia od różnych spółek pewnych przedmiotów i korzystania z nich przez określony czas w zamian za odpowiednią opłatę miesięczną.

Reklama

samochódTaki leasing jest obecnie bardzo nowoczesną i ekonomiczną metodą, za pomocą której mogą być finansowane niemal każdego rodzaju inwestycje. Jedni korzystają z takiej możliwości celem zapewnienia sobie odpowiednich maszyn i narzędzi, jeszcze innym umożliwia posiadanie własnego samochodu. Jak każda taka oferta, tak i usługa leasingu posiada zarówno wady jak i zalety.

Zalety bardzo chętnie na każdym kroku podkreślane są przez firmy, które zajmują się leasingiem, natomiast na wady częściej zwracają uwagę doradcy oraz ekonomiści. Należy pamiętać, że taka forma finansowania jest obarczona koniecznością comiesięcznej spłaty pewnej kwoty, co może stanowić dla firmy duże obciążenie, szczególnie w przypadku trudniejszego okresu.

Dodatkowo taka umowa leasingowa jest zawierana na długi okres czasu, co też niejednokrotnie może być kłopotliwe. Warto też zwrócić uwagę na często sumarycznie znacznie większe oprocentowanie leasingu niż zwykłego kredytu bankowego. Tak więc decydując się na taką formę pomocy bardzo przydatne jest zasięgnięcie opinii fachowca, czy faktycznie jest to dla danej firmy najlepsza z możliwych, dostępnych ofert.

Stopka autorska: leasing – http://www.leasing-in.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz