Wakacje last minute – ile można zaoszczędzić?

Wakacje zbliżają się pełną parą, więc czas najwyższy zastanowić się nad tym, w jaki sposób je spędzimy. Jeśli dane jest nam to szczęście i nadal jesteśmy studentami, mamy do dyspozycji aż trzy miesiące. Mogłoby się wydawać, że możemy planować urlop spontanicznie. Nie do końca. Warto wcześniej ustalić pewną strategię. Jeśli jednak nie jesteśmy w tej grupie szczęśliwców i możemy dysponować tylko dwudziestojednodniowym urlopem, warto przyłożyć się do wszelkiego planowania już dużo wcześniej.

Reklama

wakacje

Planowanie a realizacja, to dwie różne sprawy – na to trzeba zwrócić uwagę. Dziś chciałabym właśnie napisać o tym planowaniu. Jedną z ciekawszych, a zapewne najbardziej atrakcyjnych finansowo opcji na wakacje, są wczasy typu last minute. Dzięki temu można zaoszczędzić do kilkudziesięciu procent wycieczki. Trzeba jednak liczyć  się z tym, że wybieramy spośród tego, co zostało.  Dodatkowo, należy zauważyć, że jest to możliwość dla osób, które mogą dość elastycznie podchodzić do godzin pracy i nic się nie stanie, gdy pewnego dnia powiedzą szefowi, że przez tydzień ich nie będzie, bo wybierają się na urlop.

Inną, również oszczędną formą wakacji jest first minute. Oferta ta polega na wczesnym bukowaniu wczasów, dzięki czemu również można zaoszczędzić nawet trzydzieści procent czasu. To doskonała opcja dla każdego, kto lubi mieć wszystko poukładane. Wystarczy tylko kupić wczasy i już można wybierać przewodniki turystyczne oraz mierzyć strój kąpielowy. Dzięki wczesnej zapłacie, biura podróży mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny.

To, jaką formę wypoczynku wybierzesz, zależy od Ciebie i od Twojej osobowości. Jeśli lubisz spontaniczność, postaw na last minute, jeśli lubisz planować, lepiej wybierz first minute.

Stopka autorska: przewodniki turystyczne – http://www.bestmap.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 2)


komentarze 2

 1. avatar

  zastanawiałem się nad zainwestowaniem swoich pieniędzy w firmę timesharingową, która zajmuje się organizowaniem wyjazdów. Być może wydaje się to na pierwszy rzut oka nieopłacalną inwestycją, ale z wykształcenia jestm ekonomistą i po dokonaniu kilku prostych rachunków uważam, że podpisanie umowy np. z firmą Holiday Travel Center jest opłacaną inwestycją w nasz wolny wakacyjny czas.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  wez na początek w Zakopanem jak boisz sie zaryzykowac z Portugalia
  tez oferuja

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz