Wakacje z biurem podróży – jak się przygotować ?

Wycieczka do ciepłych krajów to chyba marzenie każdego. Odłożenie wystarczającej ilości pieniędzy do tego żeby móc sobie pozwolić na taką wycieczkę to ogromne wyzwanie. Jednak nasza praca nie kończy się na tym aby zebrać pieniądze. Później następuje jeszcze trudniejszy etap – wybór biura podróży i przygotowanie się do samej wycieczki. Jeżeli nie zrobimy tego „z głową”, rzetelnie i sumiennie to może okazać się, że będziemy się więcej denerwować niż cieszyć naszym wymarzonym wyjazdem. Oto kilka rzeczy o których szczególnie należy pamiętać.

Reklama

Wybór biura podróży

Podróże małe i duże

Jest kwestią kluczową. Szczególnie teraz gdy biura podróży upadają jedno za drugim. Jeżeli nie sprawdzimy biura podróży przed zakupem wycieczki to w najlepszym przypadku stracimy po prostu pieniądze. Co najgorszego może się stać ? Zostaniemy poza krajem bez pieniędzy na powrót i hotel.

Płynność finansowa

O tym czy biuro podróży zachowuje płynność finansową najłatwiej dowiemy się z giełdy. Największe biura turystyczne obecne są od co najmniej kilku lat na parkiecie Warszawskim. Przed zakupem wycieczki warto więc sprawdzić na jakim poziomie są akcje danej spółki – jeżeli idą w górę – śmiało kup wczasy.

Biura regionalne

Małe biura regionalne, w których właściciel jest naszym dobrym znajomym (albo dobrym sąsiadem) to idealna opcja. Bardzo rzadko w takim biurze właściciel połasi się na pieniądze w zamian za to, że zostanie skreślony przez całą miejscowość. Niestety takie biura podróży znajdują się tylko w małych miejscowościach, więc mieszkając w wielkim mieście takim jak Warszawa czy Kraków nie będzie możliwość skorzystania z takiej opcji.

Umowy

Zanim jeszcze zdecydujemy się na konkretną wycieczkę, poprośmy o przykładową umowę. Jeżeli biuro podróży nie ma nic do ukrycia to pracownicy bardzo chętnie dadzą nam przykładową umowę. Musimy się w nią wczytać. Nie jest to oczywiście nic miłego, ale przeanalizowanie wszystkich kruczków i gwiazdek może skutecznie zniechęcić nas do tego żebyśmy skorzystali z danego biura podróży.

Przed wycieczką

Jeżeli już udało nam się dokonać wyboru biura podróży oraz samej wycieczki, to pozostają nam same przygotowania do wyjazdu. Pierwszą rzeczą którą powinno się wziąć ze sobą jest… ubezpieczenie turystyczne. Jest to cudowna rzecz która uratuje nas w przypadku jakichkolwiek kłopotów za granicą.

Poza granicami naszego kraju nie będziemy mogli skorzystać z publicznej opieki medycznej. Za wiele rzeczy trzeba będzie ekstra zapłacić – w takiej sytuacji posiadanie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego będzie idealne. Co więcej takie właśnie ubezpieczenia cieszą się ogromną popularnością teraz gdy biura podróży przechodzą ciężki okres (upadki i plajty).

Stopka autorska: biuro podróży – http://www.wczasy.andar-krakow.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz