Wakacje z dziećmi pod namiotem

Wakacje to czas, w którym chcemy spędzić jak największą ilość czasu z dziećmi. Oczywiście niewiele osób może pozwolić sobie na całe dwa miesiące wolnego, jednak dwutygodniowy urlop stał się tradycją dla osób pracujących. W dzisiejszych czasach nasze pociechy widziały już wiele i ciężko wymyślić sposób, aby uatrakcyjnić im czas. Stąd rodzice próbują realizować ciekawe pomysły, aby dzieci z zadowoleniem spędziły wakacje.

Reklama

pole namiotoweJednym z nich może być wyprawa z pociechami pod namiot. Dawniej było to bardzo popularne spędzanie wolnego czasu, dziś już pewnie z wygodny, staramy się zapewnić komfortowy nocleg w pokoju z łazienką, telewizją satelitarną i Internetem. Powrót do korzeni z pewnością przypadnie dzieciom do gustu.

Miejsce

Oczywistym jest, że w tym przypadku również powinniśmy zadbać o to, aby miejsce, w którym chcemy nocować było odpowiednio przygotowane. W Polsce funkcjonuje wiele pól campingowych i namiotowych. Są one odpowiednio wyposażone. Należy zwrócić uwagę, aby było ogrodzone, z miejscem na samochód i łazienkami w odpowiednim standardzie. Wiele pól namiotowych oferuje również dostęp do pralki, nie musimy wtedy zabierać dużych ilości ubrać, a także do kuchni. W przypadku złej pogody z pewnością przyda się odpowiednie miejsce do zjedzenia posiłków czy świetlica, która umożliwia wykorzystanie czasu pod dachem na np. gry planszowe. Istotnym elementem jest teren, na którym położony jest camping. Warto przyjrzeć się czy miejsce jest odpowiednio zadrzewione, aby dzieci mogły bawić się w cieniu w przypadku bardzo słonecznych dni.

Wyposażenie

Gdy zdecydujemy się na konkretne pole namiotowe powinniśmy pomyśleć o tym, co musimy zabrać. Oczywiście podstawą jest namiot. Musi posiadać odpowiednią wielkość, żeby wszyscy mogli się pomieścić i spać w komfortowych warunkach. Najlepiej dwie sypialnie, jeśli wybieramy się np. z dwójką dzieci. Dobrze, jeśli namiot ma też przedsionek, w którym można schować się w czasie złej pogody. Oczywiście powinien być z dobrej firmy, z tropikiem chroniącym przed deszczem. O przesiąkliwości informuje nas parametr milimetry H2O. Jego granice to 1000 do 5000. Biorąc pod uwagę opady w Polsce, dobrze kupić namiot o odporności 3000.

Kolejną ważną rzeczą są śpiwory. Najlepiej, żeby nie zajmowały dużo miejsca, a było ciepłe i miłe.

Jeśli dobrze sprawdzimy pole namiotowe i jego wyposażenie, będziemy wiedzieli co musimy wziąć ze sobą. A więc przede wszystkim odpowiednie ubrania na dzień i noc. Jeśli wybieramy się np. nad morze, nie wolno nam zapomnieć o ciepłym ubraniu, bo wieczory lubią być zimne podobnie jak noce.

Stopka autorska: pole namiotowe – http://ekwatery.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz