Wspólne warsztaty filmowe

Interesujesz się kinematografią? Co prawda o gustach i guścikach się nie rozmawia, ale na pewno każdy z nas ma swoje ulubione filmy i seriale, których tajniki produkcji chciałby zgłębić. Tylko niewielka część z nas będzie miała szansę podglądnięcia na żywo jak trwają wszystkie prace związane z produkcją i nakręceniem profesjonalnego filmu i serialu. Dla tych z nas, którzy nie mają takiej możliwości i nie są blisko związani z branżą filmową (a być może w przyszłości chcieliby) jedna z krakowskich szkół filmowych wpadła na pomysł organizacji specjalistycznych warsztatów filmowych, podczas których możliwe będzie nie tylko podglądnięcie jak pracują zawodowcy, ale także będzie można samemu zobaczyć jak wygląda np. praca operator kamery.

Reklama

kameraPraktyczna strona pracy twórców filmowych bardzo często różni się od naszych wyobrażeń, stąd też praktyczne warsztaty filmowe mogą nam nieco otworzyć oczy na specyfikę pracy na planie filmowym. Szczególną uwagę na tego typu zajęcia powinny zwrócić te osoby, które planują rozpoczęcie nauki w szkole filmowej, lub też już są jej studentami i chcą się dokształcić. W zasadzie uczestnik warsztatów filmowych powinien już n wstępie posiadać podstawą wiedzę techniczną z zakresu organizowanego kursu.

Myśląc o pracy filmowca każda dodatkowa okazja do poznania nowych ludzi z branży filmowej, a także do nauki powinna być wykorzystana. Warto jest zainteresować się organizowanymi w Krakowie i innych dużych miastach w Polsce kursami i warsztatami filmowymi, gdyż zdobyta na nich wiedza może okazać się bardzo ważna i przydatna w późniejszym okresie.

Stopka autorska: warsztaty filmowe – http://akademiamultiart.pl/warsztaty

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz