Wczasy na Ibizie

Ibiza jest wyspą o dwóch obliczach. Zachował się tam jej wiejski charakter, na który składają się wiejskie domostwa, gaje oliwne, bujna roślinność i zaciszne skwery. Ibiza ma jednak swoje drugie oblicze, słynie bowiem ze głośnych dyskotek, klubów, zabaw do białego rana i bogatego życia nocnego. Nadmorskie kurorty , bogate restauracje i kilkupiętrowe hotele przyciągają grono turystów na wczasy każdego lata.

Reklama

ibiza

Całą wyspę otaczają górskie krajobrazy. Niegdyś została odkryta przez hipisów, wtedy nikt nie przypuszczał , że będą tam stały obecne hotele, apartamenty a kurort rozwinie się tutaj aż na taką skalę. Wyspa w sercu Morza Śródziemnego nie zatraciła jednak swojego wyjątkowego charakteru. Wraz z Formenterą, Ibiza należy do wysp sosnowych.

W latach 90. Ibiza została umieszczona na liście Guinnessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie. Ten fakt z pewnością skusi wielu wczasowiczów do wybrania tego miejsca na wakacyjne szaleństwa. Plaże są głównym atutem tej wyspy, jest ich tutaj ponad pięćdziesiąt.

Wiele biur podróży oferuje wczasy na Ibizie. Hotele, które zlokalizowane są na wyspie oferują gościom zazwyczaj oferty all inclusive. Dzięki czemu wakacje na Ibizie to prawdziwy relaks i czas odpoczynku. Wymyślne zjeżdżalnie, odkryte baseny i wiele innych możliwości uprawiania sportów wodnych sprawia, że wielu Europejczyków wraca tutaj każdego roku. Na Ibizie czeka turystów pewna pogoda i pewna dobra zabawa.

Dla wielbicieli zabytków i zwiedzania Ibiza oferuje małe, przytulne miasteczko Santa Agnes, w którym można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań architektonicznych i zabytkowych budowli, nawet o korzeniach afrykańskich.

pacha ibiza

Port lotniczy na Ibizie znajduje się około siedmiu kilometrów od miasta. Na to lotnisko lata wiele linii lotniczych jak między innymi. Niedaleko lotniska istnieje możliwość wynajmu samochodów bądź rezerwacji hotelu, nawet na stronie linii lotniczej.

Stopka autorska: wczasy – http://www.esky.pl/wczasy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.6/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz