Wczasy na Korfu – co warto zwiedzić?

Wraz z nastaniem wiosny coraz częściej myślimy o wakacyjnych podróżach. Wiele biur rozpoczęło już wyprzedaże ofert first minut, które mają zapewnić pasażerom tańsze wczasy w atrakcyjnych miejscach. Również linie lotnicze prześcigają się w pomysłach jak zachęcić turystów do korzystania z ich usług.

Reklama

wyspa KorfuKorfu to przepiękna, choć nieduża wyspa. Inaczej nazywana jest zieloną wyspą, gdyż dogodny klimat sprawia, że roślinność rośnie tam wyjątkowo szybko i bujnie. Korfu podobnie jak cała Grecja zachwyca pięknem krajobrazów, szczególną atrakcją są gaje oliwne. Miasto o tej samej nazwie, które znajduje się na wyspie jest największym ośrodkiem kulturowy i towarzyskim, życie tętni tutaj całą dobę. Warto zwiedzić tutaj także zabytkowe fortece, kościół Kanoni, oraz Esplanadę. W związku w tym, ze wielu Greków, Rzymian, a od niedawna także liczni pozostali Europejczycy przyjeżdżają na grecką wyspę, rozwinęła się tutaj bardzo dobrze sieć hoteli. We wszystkich hotelach goście mogą liczyć na klimatyzację, gdyż szczyt sezony w lipcu i sierpniu to prażące słońce i wysokie temperatury. Zwiedzając Korfu można zapoznać się z tajnikami całej greckiej kultury. Turyści mogą spróbować tutaj orientalnych potraw, a w czasie wieczorów tanecznych pod gołym niebem trwa nauka najpopularniejszego greckiego tańca.

korfu1

Bilety lotnicze ze zniżka można zarezerwować także na Peloponez, Andaluzje, Apulie, Patras, Faro, Algarve. Loty będą realizowane z niemieckich lotnisk, co nie będzie zbyt dużym problemem nawet dla Polaków, chcący spędzić wczasy w jednym z oferowanych miejsc. Do wielu niemieckich miast z Polski loty oferują zarówno tanie jak i tradycyjne linie lotnicze.

Stopka autorska: Bilety lotnicze – http://www.biletylotnicze.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz