Wczasy w Polsce czy zagranicą?

Czy polskie morze wróci do łask, jeśli chodzi o wakacyjne wczasy i urlopy Polaków? Czas pokaże. Wiele oczywiście zależy od pogody, na którą niestety nie mamy żadnego wpływu, ale na decyzje Polaków mogą też wpłynąć inne czynniki. Co sprawi, że chętniej wybierzemy wczasy w Ustroniu Morskim niż w Grecji czy na Riwierze Tureckiej?

Reklama

Polska plarzaIstotną sprawą są oczywiście koszty takiego wyjazdu w porównaniu do wczasów zagranicznych, które w ofercie last minute biur podróży są bardzo konkurencyjne. Właściciele hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych muszą mieć tego świadomość. Wczasy spędzane w Polsce (choćby we wspomnianym Ustroniu Morskim) niewątpliwie powinny być tańsze od zagranicznych, a nie zawsze tak jest.

Co ciekawe na popularność wczasów w Polsce może mieć wpływ rozgrywane na naszym terenie EURO, które niewątpliwie jest sukcesem organizacyjnym naszego kraju. Dobrze przygotowane Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogą wpłynąć nie tylko na sposób postrzegania nas przez Europę, ale także przez nas samych. Niewątpliwie pozytywne opinie płynące z Europy, od zagranicznych dziennikarzy nas dowartościowały, co może się przełożyć na wzrost uczuć patriotycznych przy wyborze miejsca na wakacyjne wczasy.

Hotelarze mogą więc na EURO zyskać, mimo że sezon właśnie przez rozgrywane u nas mistrzostwa w piłce rozpocznie się w tym roku później.

Jeśli aura będzie dla Polaków sprzyjająca, a hotelarze nie będą chcieli zarobić ponad miarę, mogą liczyć na całkiem niezły sezon. Wielu z nas wciąż uważa wczasy w Polsce za najlepszy pomysł. We własnym kraju czujemy się bezpiecznie i komfortowo, mamy sentyment do sprawdzonych miejsc, w które jeździmy od dzieciństwa czy czasów młodości.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość skorzystania z obu ofert – polskiej i zagranicznej. Na przykład latem odwiedzić polskie wybrzeże, a wiosną czy jesienią jakieś odległe egzotyczne miejsce, w którym temperatury nie spadają poniżej określonego pułapu. Niestety wciąż niewielu z nas może sobie pozwolić na taki luksus. Pozostaje zatem wybór – wczasy w Polsce czy zagranicą – każdy musi rozstrzygnąć sam.

Stopka autorska: wczasy w Ustroniu Morskim – http://lambert-hotel.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz