Wczasy we Włoszech – co warto zobaczyć?

Wraz ze stopniowym zanikiem granic państwowych i różnic cenowych na świecie, czyli wraz z postępującą globalizacją, zaczęły otwierać się rynki turystyczne. Dziś jest to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki, a dla nas – wczasowiczów – ogromny potencjał do wykorzystania.

Reklama

wulkan EtnaNajpopularniejsze kierunki turystyki zagranicznej, to przede wszystkim kraje południowej Europy, takie jak Grecja, Chorwacja oraz Włochy. Co przyciąga tam turystów? Przede wszystkim wszechobecne ciepłe czyste morze. Włoskie kurorty nad Adriatykiem, takie jak Rimini, przeżywają w środku sezonu istne oblężenie, ale nie ma obawy, są na to doskonale przygotowane, zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i o noclegi.

Niewątpliwie fantastycznym miejscem na wakacje we Włoszech jest Sycylia. Jej cecha charakterystyczna i jednocześnie największa atrakcja, to wulkaniczne pochodzenie. Nad wyspą góruje wulkan Etna, największy w Europie stożek wulkaniczny, na dodatek wciąż aktywny. Wokół niego toczy się turystyczne życie Sycylii.

Nie mniej atrakcyjnymi miejscami są takie miasta, jak Rzym oraz Wenecja. Któż o nich nie słyszał? Bardzo ciekawym obszarem jest San Marino, nieopodal Rimini. Jest to enklawa na terytorium Włoch, jedno z najmniejszych państw świata.

Włochy słyną także z wyśmienitych trunków, szczególnie z wina. Oczywiście, równie interesująca i fascynująca jest włoska kuchnia, opierająca się na daniach, których my nie znamy. Zresztą, wyobraźcie sobie, że włoska pizza ma właściwie niewiele wspólnego z tą, którą jemy w Polsce. Podobnie sprawa ma się do spaghetti.

Włochy, to również kraj tysięcy zabytków. Spotkamy tu zarówno pozostałości z antyku, z ery Rzymian, jak również przepiękne świątynie średniowiecza, perły renesansu, baroku i wszelkiego rodzaju kombinacji architektonicznych. Architektura i sztuka Włoch zawsze była wzorem dla Europejczyków, jeśli chcecie, możecie doświadczyć tego osobiście wybierając się tam na swoje wymarzone wakacje. Z pewnością nie będziecie żałować, będziecie za to chętnie je wspominać.

Stopka autorska: Rimini – http://rimini.elk.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz