Wczesny własny biznes

Mało który nastolatek siedząc w szkolnej ławce wie, co chce robić w przyszłości. Nawet jeśli w ich gronie znajdzie się garstka osób, która ma już konkretne plany, okazuje się, że za kilka lat życie i tak drastycznie je weryfikuje. Wizja ta powoduje, że maleją morale młodych ludzi, którzy coraz częściej rezygnują z dziennych studiów na rzecz tych zaocznych i własnego biznesu.

Reklama

W Polsce dopiero rozwija się moda na własne firmy zakładane przez młodych, wkraczających w dorosłe życie rodaków. Nic zresztą dziwnego, że dopiero teraz „dorośliśmy” do postawienia pierwszego zdecydowanego kroku w naszym życiu, bowiem bezpieczny oraz asekuracyjny styl życia mamy głęboko zakorzeniony w psychice. Rodzi się więc pytanie jak zabrać się do stworzenia własnego biznesu, który okaże się prawdziwym sukcesem i udowodni starszemu pokoleniu, że „Polak potrafi”?

Własny biznes po maturze

Kreatywności wśród młodej generacji Polaków nie brakuje. Czemu zatem nie wykorzystać jej do stworzenia własnego biznesu, nawet jeżeli dopiero odebrałeś świadectwo maturalne? Popularne w ostatnich czasach programy typu start up pomagają młodym ludziom na zaistnienie w świecie biznesu. Co prawda zakres ich działania zwykle ogranicza się do nowych technologii oraz wykorzystania stron internetowych, ale te mają nieograniczone możliwości. Dzięki dodatkowemu wsparciu stowarzyszeń takich jak Anioły Biznesu możesz uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki, który pomoże Ci zrealizować Twój projekt.

Własny biznes już na studiach

Wybierając się na studia i mając z tylu głowy pomysł na rozkręcenie własnego biznesu warto jest zastanowić się nad kredytem studenckim. Tego typu kredyty mniej zamożnym studentom pomagają przetrwać w trakcie nauki na uniwersytecie, z kolei tym przedsiębiorczym mogą pomóc w stawianiu pierwszych kroków w biznesowym świecie. Mając kredyt studencki miesięcznie na Twoje konto może wpływać nawet 600zł, które w perspektywie 5 lat dają nawet do 30 tys. zł. Przy odrobinie sprytu i koncie oszczędnościowym lub lokacie, gotówkę tą przez ten okres można dodatkowo powiększyć. Ewidentną zaletą tego typu zadłużenia jest to, że jego spłata rozpoczyna się dopiero 2 lata po zakończeniu nauki. Zgromadzone w ten sposób pieniądze są rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zacząć działać na własną rękę jeszcze w trakcie edukacji.

Własny biznes po studiach

Po zakończonej edukacji na uczelni wyższej nie pozostaje nic więcej jak tylko rozpocząć swoje życie zawodowe. Przy obecnych statystykach urzędów pracy wynika, że co 5 młody Polak przed 25. rokiem życia posiada status bezrobotnego. Wyjściem dla tej grupy ludzi jest założenie własnego biznesu. Rejestrując firmę w urzędzie gminy, załatwiając wszystkie formalności z Urzędem Skarbowym i ZUS, posiadając NIP i REGON formalnie stajesz się właścicielem firmy. Jednak, aby tchnąć w nią życie potrzebna jest gotówka. Skąd ją wziąć? Mając własną firmę możesz ubiegać się w różnego rodzaju instytucjach finansowych o kredyt dla nowych firm. Przedstawiając swój biznesplan możesz liczyć na to, że otrzymasz wsparcie finansowe, które pomoże Ci zrealizować swoje zawodowe marzenia.

Stopka autorska: kasystefczyka.pl – kredyt na działalność gospodarczą

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz