Wesele jesienną porą – wady i zalety

Organizacja ślubu i wesele łączy się zazwyczaj z dużym stresem, a wszystko zaczyna się w momencie, kiedy trzeba wybrać datę ślubu. Czy wybrać późną wiosnę, lato, a może jesień? Okazuje się, że coraz częściej narzeczeni decydują się na wesele we wrześniu lub październiku. Co skłania ich do takiego wyboru? Co decyduje o popularności jesiennych terminów?

Czynnikiem, który z pewnością może zachęcać narzeczonych do organizacji wesela w okresie jesiennym będą atrakcyjne ceny wynajmu sali weselnej. Można się spodziewać, że cena wesela pod koniec września czy w październiku będzie nieco niższa niż w przypadku przyjęcia, które będzie organizowane w bardziej obleganym terminie czyli w sierpniu czy w czerwcu lub też w początkach września. Dlatego osoby, które szukają możliwości oszczędzania przy organizacji wesela mogą na tę kwestię zwrócić swoją szczególną uwagę.

Jeśli szukasz sali weselnej na jesień, sprawdź bazę na WnetWesele.pl.

Ponadto, jeśli chcemy mieć wyjątkową pamiątkę z wesela bardzo często decydujemy się na zdjęcia plenerowe. W okresie jesiennym mogą one wyjść wyjątkowo, ponieważ będzie to taki czas, w którym rzeczywiście znajdziemy wiele pięknych scenerii na zdjęcia. Jesienią krajobrazy w naszym kraju są naprawdę malownicze, dlatego łatwo o piękne widoki i urokliwe fotografie.

Niestety, organizacja wesela w okresie jesiennym będzie miała także swoje wady i nie można o tym zapominać. Pierwszym, podstawowym minusem jest kwestia pogody – jesienią trudniej o ciepłe i słoneczne dni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dniu wesela pogoda będzie kapryśna, a niebo zachmurzone. Co więcej, może się nawet okazać że w październiku pogoda będzie na tyle niekorzystna, że temperatura spadnie nawet poniżej 15 czy nawet 10 stopni Celsjusza, co może się okazać nie tylko nieprzyjemne ale również kłopotliwe (szczególnie dla młodej pary). Wcale nie tak rzadko w Polsce, w październiku lubi już padać śnieg, co jest dodatkowym problemem. Może okazać się, że ceremonia zaślubin przebiegnie w złotej, polskiej jesieni, a poprawiny już ze śniegiem po kolana albo i dalej. Takie anomalie to często przeszkoda, której para młoda nie potrafi pokonać.

Kolejnym minusem są krótkie dni i długie wieczory, co oznacza, że ślub powinien być zaplanowany na odpowiednio wczesną godzinę.

Ostateczna decyzja zawsze pozostaje w naszej gestii, musimy jednak pamiętać, że wesele ma być naszym świętem i trzeba dobrze rozważyć wszystkie kwestie związane z jego organizacją.

Stopka autorska: Jeśli szukasz sali weselnej na jesień, sprawdź bazę na WnetWesele.pl. – http://www.wnetwesele.pl/sale-weselne-restauracje

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz