Wideofilmowanie – Porady związane z wyborem kamerzysty na wesele

Filmy z różnych imprez rodzinnych, uroczystości okolicznościowych itp. są bardzo pożądaną i modną pamiątką, która może, a nie musi nas zadowalać. Często wybieramy kamerzystę za sprawą przypadku nie analizując ważnych faktów. Od czego zatem zależy nasza radość z filmu?

Reklama

Profesjonalny operator kamery, który udziela się w społeczeństwie wraz ze swoimi usługami powinien wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami. Jak wiemy na rynku jest mnóstwo tego typu działalności, dlatego dajmy sobie czas i wybierzmy tego, który filmowanie imprezy okolicznościowej nie traktuje jako szybkiego zarobku. Usługi wideofilmowania przez fachowca w tej dziedzinie możemy bardzo szybko odróżnić od usług amatora chociażby za pomocą ,,znajdź dwie różnice”.

Pierwsza różnica: Niebanalne i niepowielające się pomysły na poszczególne kwestie rejestracji i montażu tj. czołówka, plener, podkład muzyczny, teledyski z kościoła, sali weselnej itp. Czyli zachowanie oryginalności i indywidualności, którą cenią sobie klienci.

Druga różnica: Jakość i wybór sprzętu jakim dysponuje kamerzysta. Im lepszy i nowocześniejszy sprzęt, tym większe możliwości, a co za tym idzie ciekawszy i lepszej jakości film.

Wideofilmowanie Toruń

Charakterystyka jaką powinien wyróżniać się kamerzysta na wesele lub inne uroczystości powinna być zauważalna niemal przy pierwszym spotkaniu. Nie chodzi tutaj w ogóle o nadmierne słodzenie klientowi, lecz poinformowanie o ważnych kwestiach np. możliwości rejestracji na dwie kamery, zapisu materiału w HD, użycia wielu innych sprzętów około kamerowych itp. Bardzo dobrze świadczy także o danym kamerzyście jeśli potrafi zapytać o indywidualne życzenia, oraz wyrazi chęć i możność ich realizacji. Nie mniej cenna jest także ewentualna inicjatywa operatora w momencie, kiedy para nie koniecznie posiada jakikolwiek plan na swój film. Wszystko, co składa się na wideofilmowanie uroczystości z doświadczenia, pasji i inwestycji w nowatorski sprzęt okazuje się zazwyczaj trafnym wyborem. Bardziej ostrożnie podchodźmy jednak do operatorów, którzy już dawno osiedli na laurach, ich sprzęt, to jedna kamera, która nie należy do nowszych, a z kreatywnością też nie mają wiele wspólnego.

Mam nadzieję, że część Państwa wątpliwości zostało rozwianych. Jeżeli szukacie jeszcze większej ilości materiałów zachęcam do szukania informacji w internecie powiązane z daną tematyką. Artykuł powinien pomóc w analizie doboru, a w finale odpowiedniego wyboru kamerzysty na wesele. Pamiętać należy, że to jedyny dzień w życiu i należy do tej kwestii przywiązać zdecydowaną uwagę.

Stopka autorska: Wideofilmowanie Toruńhttp://sbart.pl/wideofilmowanie-porady-zwiazane-z-wyborem-kamerzysty-na-wesele/610012_85883087/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz