Wiek, płeć i stan zdrowia a odchudzanie

Jak łatwo zauważyć w dzisiejszym społeczeństwie coraz więcej ludzi ma problemy z utrzymaniem odpowiedniej masy swojego ciała. Niedawne badania wykazały, że ponad 50 % wszystkich dorosłych ludzi w Polsce przynajmniej raz próbowało pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Reklama

zdrowe odżywianieOdchudzanie jest sprawą mocno indywidualną. Niektórzy z nas bez trudu radzą sobie z nadwagą i wracają do formy już po kilku tygodniach. Inni bezskutecznie próbują pokonać otyłość. Wyniki nie zależą w tym wypadku jednak tylko i wyłącznie od uwarunkowań naszego organizmu. Nie mały wpływ ma silna wola i determinacja w konsekwentnym realizowaniu obranych planów odchudzających. Niestety do dziś nie powstała jedna, uniwersalna i zawsze skuteczna metoda na zwycięstwo w walce z otyłością. Aby ostatecznie osiągnąć zakładane rezultaty i uniknąć zabójczego efektu jo-jo należy odpowiednio dopasować zasady odchudzania do naszej płci, wieku oraz stanu zdrowia.

Odchudzanie w każdym wieku

Zatrważającym wydaje się być fakt, że z problem otyłości coraz częściej dotyka dzieci. Sytuacja ta niewątpliwie spowodowana jest złym zachowaniem rodziców. Często już od najmłodszych lat przyzwyczajają oni swoje pociechy do najróżniejszych słodkości i węglowodanowych przekąsek. Jeszcze gorszą praktyką stosowaną przez rodziców jest nagradzanie dzieci cukierkami czy chipsami za odpowiednie zachowanie. Efektem podobnego postępowania jest sytuacja w której dzieci zaczynają kojarzyć słodkości i łakocie z akceptacją rodziców. Tak przyzwyczajone dziecko w zetknięciu z problemami dorosłego życia będzie szukać pociechy właśnie w niezdrowych słodyczach i chipsach. Nie trudno się domyślić że jest to pierwszy krok do poważnych problemów żywieniowych. Aby uchronić nasze dziecko przed podobnymi scenariuszami powinniśmy od razu reagować na wzrost jego wagi. Pamiętajmy jednak że nawet skuteczne tabletki na odchudzanie nie są w tym wypadku dozwolone. Wagę dziecka powinniśmy kontrolować zmieniając jego nawyki żywieniowe oraz propagując aktywność ruchową.

Podobnie rzecz ma się z dziećmi starszymi – nastolatkami. Ich problemy z otyłością również powinniśmy rozwiązywać przez odpowiednią modyfikację planów żywieniowych. Należy jednak pamiętać, że nastolatki w okresie dojrzewania potrzebują wielu istotnych związków, witamin i minerałów. Dlatego właśnie diety przygotowywane do odchudzania młodzieży nie powinny być zbytnio restrykcyjne.
Podobnymi zasadami co w przypadku nastoletnich dzieci należy się kierować przygotowując diety odchudzające dla osób starszych. Ludzie w podeszłym wieku nie powinni narażać swojego zdrowia stosując zbyt restrykcyjne zasady odżywiania.

Stan zdrowia a odchudzanie

Oczywiste jest to, że wszelakie kuracje i diety odchudzające najbezpieczniej stosować posiadając zdrowy i silny organizm. Niemniej nie oznacza to wcale iż osoby borykające się z pewnymi problemami (na przykład alergicy lub astmatycy, cukrzycy) nie mogą i nie powinni walczyć ze zbędnymi kilogramami. W przypadku osób zmagających się z problemami zdrowotnymi należy po prostu wcześniej skonsultować swoje zamiary z lekarzem. On na pewno odpowiednio doradzi nam, czy wybrana przez nas metoda nie wpłynie na pogorszenie stanu naszego zdrowia.

Stopka autorska: skuteczne tabletki na odchudzanie – http://www.tabletki-odchudzanie.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz