Wieszak na torebkę – modny gadżet dla każdej kobiety?

Zanim odpowiemy na na tytułowy problem, parę słów o przeszłości tego niezwykłego urządzenia. Wieszak (ang. „purse hook” ewentualnie „handbag hanger”) można znaleźć w torbach dystyngowanych kobiet od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Do zwiększenia jego sławy przyczyniła się angielska władczyni Elżbieta II, dla której wieszak na torebkę przynależy do obowiązkowego wyekwipowania torebki.

Reklama

wieszak na torebkęPoczątkowo wieszak przypominał drut wygięty na kształt litery „S”. W dzisiejszych czasach zawieszki na torebkę robione są w kilku rodzajach: w wersji klasycznej – z owalnym zaczepem i drutem wygiętym w formie litery L lub S, w wersji składanej (hak „zawija się” wkoło zaczepu), w formie bransoletki. Działanie wieszaka na torebkę jest banalne – pozwolic na umieszczenie torebki w pobliżu i z dala od podłoża. Już nasze babcie korzystały z wieszaków do przechowania torebki podczas pobytu w kościele. Wieszak na torebke pomaga uniknąć Twojej torebce styku z najczęściej wcale nie higienicznymi powierzchniami posadzek. Zdołasz go zastosować do powieszenia torebki na stoliku w restauracji, na umywalce czy na ladzie baru. Rozmaitość modeli teraz robionych wieszaków na torebki powoduje, że coraz częściej wieszak kupowany jest zwyczajnie z tej przyczyny, że jest miły dla oczu.

Wieszaki są wykończane kolorowymi kamieniami, kryształkami swarowskiego, sztucznymi perłami czy nawet prawdziwą skórą. Możemy na nich odkryć obrazy zwierząt, owadów, zdjęcia w stylu retro. Ogrom dostępnych wzorów sprawia, że każda posiadaczka torebki odkryje coś dla siebie. Poza względy czysto praktyczne czy estetyczne – wiele dam jest przekonanych, że z torebki położonej na posadzce – „czmychają pieniądze” (natrafia się taką opinię w naszym kraju, ale jest podobnie słynna np w Brazylii).

Od kilku lat powraca popularność eleganckiego gadżetu jakim jest wieszak na torebkę . Tym bardziej, że ceny zawieszek na torebkę zaczynają się już od około 20 zł. A to zdaje się niezbyt dużo, żeby zatroszczyć się o swoją torebkę. Podsumowując – drobny nakład pieniężny i mały gadżecik może rozwiązać całkiem dużo problemów.

Stopka autorska: wieszak na torebkę – http://www.amiche.pl/wieszaki-na-torebke-katalog-90,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz