Windows Phone w Nokiach? Czemu nie!

Odkąd w lutym tego roku Nokia ogłosiła podpisanie paktu na mocy, którego obie firmy wejdą w bardzo ścisła współpracę oraz na mocy której powstaną telefony z Windows Phone, wszyscy z każdym dniem wyczekują nowych urządzeń. I mimo tego, że akces tej decyzji był porównywalny d przymierza Boga z diabłem, obie firmy pracują na pełnych obrotach, aby udowodnić niedowiarkom, że się mylili. A mylili się i to znacznie.

Reklama

smartfonyNie tak dawno na targach w Londynie podczas dorocznych targów Nokia World, fiński producent przedstawił dwa zupełnie nowe urządzenia pracujące na systemie Windows Phone. Były to Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 710. I mimo, tego że z Symbianem pojawiło się aż 6 nowych modeli to i tak nikt nie chciał ich oglądać, ponieważ Lumie zdominowały tego dnia targi, gazety, telewizję oraz wszystkie inne portale piszące o nowinkach technicznych i gadżetach. Mimo, że oba produkty nie są zaawansowane technicznie niczym komputery NASA, ani nie posiadają funkcji najnowocześniejszego kina domowego, to Nokia pokazała po raz kolejny, że na robieniu telefonów to ona się zna oraz że mimo słabej pozycji na rynku, wciąż ma asa w rękawie. A c jest tym asem? Przede wszystkim dwie usługi, których Microsoft może tylko pozazdrościć. Pierwsza z nich to Nokia Maps, czyli zaawansowana nawigacja turn by turn, której zalety znaliśmy już na Symbianie, a która jest tak dobrze rozwinięta, że trzeba było koniecznie kontynuować jej rozwój na system Windows Phone. Co ciekawe, domagali się tego zwłaszcza użytkownicy. Druga z opcja, którą może pochwalić się firma Elopa, to Nokia Muzyka. Coś czego próbkę mamy w Zune, jednak nie dla polskich kont, a więc Nokia z Windows Phone może w znacznej mierze przypaść do gustu polakom, którzy może właśnie dzięki takiej funkcji zdecydują się na zakup którejś Lumii.

A czy Polacy będą chętnie kupować nowe fińskie telefony z WP? Miejmy nadzieję, że tak. Tutaj wszyscy niestety mają w pamięci jak Nokia zachowała się z telefonem MeeGo oraz modelu N9, tak docenianego oraz pozytywnie ocenianego na całym świecie. Wielu obserwatorów oraz zwykłych użytkowników boi się, że i tym razem będzie podobnie i że Elop i spółka zrezygnują z ledwo co wybranego projektu. Ja jestem omal pewny, że tak się nie stanie ponieważ Microsoft jest dla nich ostatnią deską ratunku na oceanie pełnym wygłodniałych rekinów i innych zielonych ludzików (Android).

Stopka autorska: Nokia z Windows Phone – http://nokiawinphone.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz