Nowoczesne windy dla niepełnosprawnych

Jeśli chodzi o proces dostosowania budynków (jak chociażby siedzib centralnych instytucji publicznych) w naszym kraju do potrzeb osób niepełnosprawnych, wypadałoby podkreślić, iż cała sytuacja ma się na chwilę obecną o wiele lepiej, niż powiedzmy jeszcze dziesięć lat temu. Dzisiaj w wielu urzędach i innych kluczowych budynkach i obiektach spotkać możemy choćby najprostsze podjazdy dla osób na wózkach.

Reklama

platforma dla niepełnosprawnychCzasem jest tak, że kondycja podjazdowego elementu nie jest perfekcyjna, ale sama już jego obecność świadczy o pewnych zmianach w kierunku myślenia. Choć ich całkowita liczebność nie należy raczej do powalających, możemy odnotować naprawdę intensywne ożywienie w tej tendencji, co jest niechybnie powodem do zadowolenia. Warto zwrócić także uwagę na pewne technologicznie wyższe rozwiązania, z jakimi niepełnosprawni mogą się zetknąć w naprawdę wielu polskich miastach.

Ułatwienia w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych – profesjonalne platformy oraz windy dla niepełnosprawnych.

Za przykład mogą tu posłużyć platformy dla niepełnosprawnych. Dzięki ich zastosowaniu taki człowiek, który na co dzień porusza się na wózku, jest w stanie bezpiecznie i wygodnie dla siebie dotrzeć na przystanek tramwajowy, bądź też autobusowy. Godnymi naśladowania przykładami zastosowania takich właśnie rozwiązań pochwalić się mogą choćby Białystok albo Łódź. Platformy dla niepełnosprawnych także odgrywają niesamowicie istotną rolę w złożonym procesie likwidacji codziennych barier komunikacyjnych. Dają komfort i pozwalają dostać się na perony kolejowe w wielu polskich miastach.

Dzięki środkom z samorządowych kas, jak również dotacjom z UE, coraz częściej można obserwować rozwój takich inwestycji w skali całego kraju. Najważniejsze, aby możliwie najmocniej stymulować władze do takich działań, aby wzrastała liczba tych ułatwień. To sprawi, że osoby niepełnosprawne będą odczuwać rosnący dość mocno komfort, nie zaś przygnębiającą, komunikacyjną stagnację oraz bezsilność, w taki dokładnie sposób jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Stopka autorska: Platformy dla niepełnosprawnych – http://rehabloch.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz