Wiosenna konserwacja klimatyzacji samochodowej

Aby klimatyzacja w naszym samochodzie sprawnie działała powinna obowiązkowo przechodzić regularną konserwację. Jej zadaniem jest nie tylko sprawdzenie wymaganej szczelności całej instalacji ale również usunięcie z jej wnętrza niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii, które pod wpływem ciepła i wilgoci szybko namnażają się.

Reklama

Profesjonalny przegląd klimatyzacji w serwisie samochodowym trwa przeciętnie około godziny czasu. Prace serwisowe polegają przede wszystkim na sprawdzeniu wymagalnej szczelności układu i w razie stwierdzenia potrzeby całkowitej wymianie bądź jedynie uzupełnienia czynnika chłodniczego. Dodatkowo podczas przeglądu powinien zostać dobrze osuszony cały układ instalacji oraz dolany olej sprężarkowy, którego zadaniem jest smarowanie kompresora klimatyzacji. Podczas przeglądu dokładnie powinna zostać sprawdzona sprawność poszczególnych elementów czyli sprężarki, wentylatora dmuchawy wewnętrznej oraz wentylatora skraplacza. Klimatyzacja w samochodzie by sprawnie funkcjonowała a nawet nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia musi koniecznie przechodzić tego rodzaju serwis przynajmniej raz w roku i obowiązkowo zaraz po zakupie samochodu używanego.

Okres wczesnej wiosny to najlepszy czas na odpowiednie przygotowanie do wytężonej pracy podczas zbliżających się upałów całej instalacji klimatyzacji w samochodzie a przede wszystkim na jej odgrzybienie. Klimatyzacja w samochodzie szczególnie w okresie zimy stwarza idealne środowisko do rozwoju nie tylko chorobotwórczych bakterii ale również grzybów. Właśnie dlatego cykliczne jej odgrzybianie jest tak szalenie ważne zarówno dla zdrowia kierowcy jak również jego pasażerów. Oczyszczanie instalacji klimatyzacji w dzisiejszych czasach wykonywane jest przy zastosowaniu nowoczesnej metody ultradźwiękowej. Ma ona za zadanie nie tylko zdezynfekować klimatyzację ale również tapicerkę a nawet całe wnętrze samochodu. Ultradźwięki niszczą nagromadzone w samochodzie pyłki alergenne, mikroorganizmy, grzyby chorobotwórcze a ponadto usuwają nieprzyjemne zapachy w tym również trudny do usunięcia dym nikotynowy. Ultradźwięki zmieniają specjalny płyn dezynfekujący w mgłę, która dokładnie wnika w całe wnętrze samochodu i bez problemu dostaje się do parownika klimatyzacji usuwając nagromadzone bakterie i grzyby w instalacji klimatyzacji.

Klimatyzacja w samochodzie po obowiązkowym, wiosennym przeglądzie jest gotowa do prawidłowego funkcjonowania i bez problemu zapewni komfort oraz należyte bezpieczeństwo jazdy nawet podczas największych upałów.

Odgrzybianie klimatyzacji Częstochowa

Stopka autorska: Odgrzybianie klimatyzacji Częstochowa – http://www.mechanikexpress.pl/files/serwis_klimatyzacji.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz